Соціум

Прикарпатська Держпродспоживслужба попереджає про сальмонелу в курячих крильцях

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В курячих крильцях, які експортували з Польщі в Україну, виявили сальмонелу.

Крильця експортувала компанія Wipasz Spolka Akcyjna, Olsztyn у Львівську область, а звідти – на прилавки в різні області. Разом з крильцями, з Польщі завозили курячу печінку до ТОВ “Агропобутсервіс”, пише Репортер з посиланням на Держпродспоживслужбу в Івано-Франківській області.

Сальмонельоз – інфекційне кишкове захворювання, збудниками якого є різні види бактерій роду Salmonella. Медицині відомо близько 2 000 різновидів сальмонел, із них у нашій країні тільки 500 видів провокують кишкові захворювання у людини. Це зооноз (інфекційне захворювання тварин, птахів та людей) із фекально-оральним механізмом передачі, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму, а іноді й сепсису, можуть бути летальні випадки.

Симптоми сальмонельозу: підвищення температури тіла, головний біль, слабкість, нездужання, біль у животі, нудота, блювання, діарея. Великий відсоток випадків зараження людей відбувається через продукти харчування – яйця, м’ясо птахів, тварин, риби, а також готові продукти, що не підлягають термічній обробці – салати, фрукти, кондитерська продукція.

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку про необхідність зняти з продажу товари, у яких знайшли порушення. А споживачів, які помітять у продажі ці товари у продажі, просять звертатися у Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за телефоном (0342) 511389, 511392 або звертатися до районних та міських управлінь.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні