Люди Соціум Статті

Франківськ готує оборону. Як і для чого вступати до лав ТрО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті розпочали набір для формування батальйонів тероборони.

У територіальну оборону потрібні 45 військових і 600 добровольців. Вони захищатимуть область від ворога та інших небезпек, пише Репортер.

На час НС, війни та окупації

«Територіальна оборона була й раніше. Батальйони тероборони були створені при районних і міських територіальних центрах укомплектування, але відрізнялися кількістю військовослужбовців у штаті, – говорить військовий комісар центру комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківська Ігор Сорокопуд. – За мирного часу там було лише два чоловіка, які входили до складу районних і міських центрів укомплектування. А у зв’язку із прийняттям закону «Про основи національного спротиву», у Збройних силах України тепер є окремий рід сил територіальної оборони і всі батальйони їм підпорядковуються».

Верховна Рада ухвалила закон ще влітку минулого року, однак він вступив в дію лише 1 січня. Законопроєкт готували на основі досвіду країн-членів НАТО.

Згідно із законом, національний спротив включає територіальну оборону, рух опору, а також загальновійськове навчання і пат­ріотичне виховання громадян.

У законі перелічені 12 завдань тероборони.

Серед них захист населення та оборона території до моменту розгортання військ, захист державного кордону та важливих об’єктів й комунікацій, захист від надзвичайних ситуацій, ліквідація наслідків війни, забезпечення воєнного стану, боротьба з диверсантами та озброєними формуваннями, підготовка населення до національного спротиву у випадку захоплення територій ворогом.

Робота руху опору передбачена законом на випадок, коли території України можуть бути окуповані – він працюватиме на відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності країни.

І тероборона, і рух опору діють на базі ЗСУ, що за потреби можуть залучати інші сили та засоби.

У мирний час до складу тероборони входять військові за контрактом і призовом. В особливий період до них долучаються резервісти.

Читайте також: Шанс на життя. Як на Прикарпатті перевозять дітей і до чого тут статистика

Як повідомив міський голова Франківська Руслан Марцінків, Івано-Франківський батальйон тер­оборони буде укомплектований з 23 офіцерських посад, 22 солдатських і ще 600 добровольців.

«Хто не має роботи і має можливість, закликаємо служити в територіальній обороні, – говорить Марцінків. – Крім того, є 600 вакансій для людей, які працюють на своїй роботі і можуть підписати контракт з теробороною, проходити навчання час від часу і в разі потреби сформується цей батальйон».

Рядовий солдат без вислуги отримує від 10 500 грн. З вислугою росте й зарплата. Резервісти отримують заробітну плату за своїм місцем роботи.

«У зв’язку з тим, що сформувалася військова частина, ми зараз приймаємо на військову службу за контрактом офіцерів, сержантів і солдатів на визначені спеціальності. Якщо людина, яка звертається, хоче проходити військову службу за контрактом і має військову чи цивільну спеціальність, яка нам підходить, то ми направляємо його на комісію, вивчаємо і можемо укласти з ним контракт на три роки, якщо він нам підходить, – говорить Ігор Сорокопуд. – Ще один вид служби в територіальній обороні – у військовому резерві. Це вже для всіх охочих, але так само треба пройти комісію і зібрати пакет документів. Ми призначаємо посаду, й резервіст періодично залучається до проведення занять, стрілецьких днів. А так займається своїми повсякденними справами. Коли буде крайня необхідність, при мобілізації ми його викликаємо і він заступає на свою посаду».

Як долучитися

Наразі для батальйону тероборони Франківська потрібні офіцери запасу ракетно-артилерійського озброєння, фахівці охорони державної таємниці, зв’язку, розвідки, фінансового та продовольчого забезпечення. Також є вакансії командира гранатометного взводу, інженерно-саперного сержанта, сержантів і старшин на посаду начальника складу, інструкторів, солдатів на посади водіїв.

Аби вступити до Івано-Франківської бригади територіальної оборони, потрібно звернутися до центру комплектування та соціальної підтримки на Довженка, 21 або зателефонувати за номером – 067 34 06 851.

Кожен кандидат має пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони, військово-медичну комісію та надати документи – копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідку про склад сім’ї, довідку про несудимість.

У територіальному центрі комплектування формують особову справу, яку передають командиру підрозділу тероборони. А той вже ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом на військову службу в силах тероборони.

Читайте також: Поліомієліт, вітрянка, гепатит. Які щеплення потрібні дітям і дорослим та скільки це коштує

У добровольці можуть приймати і тих, хто не проходив військову службу, але для цього потрібно буде скласти присягу добровольця тероборони. Не візьмуть лише тих, хто був раніше засудженим до позбавлення волі за тяжкий чи особливо тяжкий злочин або які мають дві та більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

«Основні вимоги – придатність за станом здоров’я. Також, оскільки контракт звично підписують на три роки, то кандидату має бути не більше 57 років, аби на час контракту не виповнилося 60. Жінки не на всіх посадах можуть проходити службу, але є посади і для жінок. Усе залежить від підготовки та спеціальності», – пояснює Ігор Сорокопуд.

Наразі серед військових до батальйону тероборони набрали вже близько 40 % від необхідної кількості. Також майже 50 добровольців підписали контракт на службу в резерві.

Контракт не обмежує у роботі, виїзді за кордон чи зміні місця проживання.

Але при оголошенні мобілізації контрактник повинен прибути до підрозділу територіальної оборони за розпорядженням військового комісара.

Під час навчань батальйони тер­оборони проходитимуть тактичну, вогневу, інженерну підготовку, тактичну медицину, військову топографію та гірську підготовку. Ігор Сорокопуд запевняє, що проблем із матеріальним забезпеченням немає.

На час навчань і зборів за резервістами зберігається місце роботи та середня зарплата на основній та сумісних роботах. А в кінці року за проходження програми підготовки обіцяють невелику виплату. Зголошених на службу в теробороні на схід не мобілізовують.

Як повідомляє інформагентство Міноборони, одноразове грошове заохочення за програму підготовки раз на рік становитиме для офіцерів – 2800-3100 грн, сержантів і старшин – 1900-2200, рядових – 1600 грн.

У кожній області з батальйонів тероборони має бути сформована бригада. Загалом передбачене створення понад 150 батальйонів, в яких у мирний час служитиме 10 000 військових, а в особливий період за рахунок резерву – до 130 000 осіб.

Загалом на Прикарпатті буде сім окремих батальйонів. У Франківську, на вулиці Ребета, буде дислокуватися управління бригади та Франківський батальйон. Решта розмістяться по районах – по одному в Коломиї, Калуші, Косові, Верховині, Надвірній.

Місто вчить сильних

У Франківську цього тижня за розпорядженням міського голови також розпочали набір всіх охочих на навчальну підготовку зі стрільби з пневматичних гвинтівок та домедичної допомоги. Навчання проведуть на базі шести стрілецьких тирів у навчальних закладах. Окрім навчання стрільби, людей будуть знайомити із будовою та принципами роботи справжніх автоматів.

Перші навчання зі стрільби вже провели для працівників виконкому. Як розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло, аби взяти участь у навчанні, потрібно пройти повний курс вакцинації і бути не старше 60 років.

«В першу чергу будемо навчати фізично здорових молодих людей допенсійного віку – тих, хто може більше користі принести в умовах військового конфлікту або бойових дій на території міста. На сьогодні жінок зголошується навіть більше, ніж чоловіків. Це зумовлено, мабуть, тим, що в чоловіків є більше навиків», – говорить Влізло.

Спершу формуватимуть списки і розроблять графік тренувань. А залучати населення до навчання планують з березня. Після базової підготовки у тирах мають спільно з військовими проводити і начальні стрільби з бойової зброї на полігонах громади.

Записатися можна за номером – 067 25 66 877. Після того, як групи будуть сформовані, зголошеним повідомлять час і місце проведення навчань, які проходитимуть під наглядом професійних інструкторів.

Авторка: Ольга Суровська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.