Міськрада попросила міського голову Віктора Анушкевичуса особисто доповідати про підготовку до опалювального сезону. Для цього навіть зібрали 37 підписів. Мер погодився.
КП «Теплокомуненерго» в технічному плані практично на 100% готове до опалювального сезону. Проте, як говорить мер, є фінансова проблема. «Уряд і ДАК «Газ України» зайняли таку позицію, що поки не буде 100% розрахунку за спожитий газ за попередні періоди, то ліміти на газ не нададуть, – повідомив Анушкевичус. – А заборгованість «Теплокомуненерго» за газ нині складає 130 млн. грн.».
Кабмін прийняв постанову про списання різниці в тарифах, які виникли на 1 січня 2011 року. Відповідно до цього Івано-Франківськ оформив два протоколи. Один – на 17,3 млн. грн., другий – на 4,7 млн. грн. Але взаємозалік і досі не проведений. Також мер очікує, що частину боргу спишуть завдяки закону, який нардепи прийняли у травні. Він теж стосується заборгованості за спожитий газ та електроенергію. Сума списання за цим законом – 55,9 млн. грн.
«Отже, після виконання і постанови, і згаданого закону заборгованість складатиме приблизно 52 млн. грн., – підсумував Анушкевичус. – Підприємство може проплатити близько 6 млн. грн.». Відтак, навіть, якщо першу частину боргу спишуть, то мерії все одно доведеться брати кредит на три роки, щоб закрити другу частину.
На сесію винесли звернення до прем’єра та спікера. У тексті – прохання про списання частини боргу, затвердження механізму відшкодування різниці в тарифах, вжиття заходів щодо погашення заборгованості КЕЧу, реструктуризація боргу тощо. І тут у залі виникла дискусія. Мовляв, це питання не міськради, а чиновників. Мера звинуватили у недоробках – вжив не достатньо заходів.
У залі були народний депутат Ігор Зварич і заступник голови ОДА Руслан Гусак. Так, за словами Гусака, міська влада запізно підготувала документи для списання боргів. І мовляв, треба не листи писати, а меру, його заступнику та керівнику «Теплокомуненерго» їхати до Києва та вирішувати питання на відповідних рівнях. Наприклад, щоб домовитися про погашення заборгованості за тепло КЕЧу, треба йти особисто до міністра оборони. Проте, ніхто цього не зробив.
«Треба активно займатися питаннями, а не писати листи в облдержадміністрацію, – відрізав Гусак. – Повірте мені, ОДА прикладає максимум зусиль. Якщо потрібно їхати до Києва, то я готовий їхати й ходити по владних коридорах, щоб мешканці міста вчасно отримали тепло. Але в першу чергу ця ініціатива повинна виходити від міського голови та керівника «Теплокомуненерго». А що стосується мене, то я, якщо треба, буду жити в Києві, щоб вирішити питання заборгованості та отримати ліміти на газ. Але особисто з вами, Віктор Андрюсович!».
Анушкевичус не змовчав. Сказав, що тричі був у Києві саме з цього питання. Але результату нема. «Напевно, таке відношення до Івано-Франківська», – підсумував він. А керівник «Теплокомуненерго» Руслан Гайда погодився жити у столиці. «Так, як Руслан Олегович готовий жити в Києві, я теж готовий з ним жити, – сказав Гайда та після сміху в залі додав. – І разом з вами, Вікторе Андрюсовичу».
Дискусія продовжилася. Юрій Соловей дорікнув меру, що він виніс це питання на сесію. Мовляв, це нічого не змінить. «За останні три роки, давайте подивимося, хто там тільки не був, – сказав Соловей, маючи на увазі керівників «Теплокомуненерго». – Блащук, Прокопів, Рущак, сьогодні – Гайда. І то Руслан (Гайда – Авт.) не до кінця впевнений, що він там залишиться. По «Водоекотехпрому» така ж ситуація. То може причина в нас самих? І вирішувати її треба самостійно?».
Віктор Анушкевичус відповів, що питання потрібно виносити на рівень держави. І саме тому він скликав сесію: треба обговорити, прийняти рішення та відправити його в Київ.
«Ви мені скажіть, де взяти 29 млн. грн.? – розізлився міський голова. – Ви виймете із своєї кишені та покладете, щоб ми не ставили питання про відшкодування різниці в тарифі 2011 року?!».
«Ми договорились до абсурду, – відповів Соловей. – Мовляв, я винен в тому, що «Теплокомуненерго» боргує за газ. Ставте на обговорення ті рішення, які потрібні, – про зміни у статутний фонд чи кредит – а не розводьте лірику. Пора припиняти «болтологію».
У свою чергу, Роман Онуфріїв запропонував відповідальність за початок опалювального сезону покласти на міського голову. Мер від відповідальності не відмовився. І вже через кілька днів отримав «на горіхи» від голови ОДА Михайла Вишиванюка. За словами губернатора, перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова вже повідомила, що Франківськ наразі є одним із двох міст, де опалювальний сезон може не початися вчасно.
Розмову про неефективне керівництво міста на колегії продовжив і Руслан Гусак. «Нема питань, – роздратувався Анушкевичус, – якщо хтось вважає, що неефективно працює «Теплокомуненерго», неправильну позицію займає міський голова, то ми можемо передати підприємство у державну власність. Керуйте». Вишиванюк відповів, що над цим треба буде подумати…
«Якщо сидіти у Франківську, в своєму кабінеті, то не так просто потрапити до прем’єра, – продовжив голова ОДА. А після того, як мер намагався виправдатися, додав. – Я не хотів цього казати, але ви потягли мене за язик. Ви погано займаєтеся перспективою розвитку Івано-Франківська. Хоч ви багато зробили, але ваша слава вже спочиває на лаврах. Тому із завтрашнього дня – ноги на плечі: я вас заведу до Азарова, Клюєва та у всі кабінети».
Віктор Анушкевичус відповів, що водити його не треба, мовляв, не мала дитина. «Мені, що в Мінфін з розгону головою битися об двері?!» – обурився мер. «Можна і головою, – відповів голова ОДА, – може домовишся».
Comments are closed.