Соціум

Франківка стала посмертним донором і врятувала чотирьох людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Першому медоб’єднанні Львова пересадили сім органів за шість днів. Серце, печінку і п’ять нирок – дві родинні і ще три від двох посмертних донорів.

А щоб встигнути учора довезти серце з Івано-Франківська, довелося розгорнути з Нацполіцією спецоперацію, пише Репортер з посиланням на сайт Львівської міської ради.

пересадка новини Івано-Франківська

«Вчора був головний трансплантаційний день. Донор був у Івано-Франківську. Це 52-річна жінка, яка, на жаль, померла внаслідок інсульту. Її чоловік і діти підписали згоду на донорство. Одну нирку наші лікарі допомагали пересадити колегам на місці, а інші органи чекали пацієнти у Львові, – кажуть у медзакладі.

Однак, якщо печінку і нирки ще можна було довезти автівкою – час «життя» органа поза тілом це дозволяв, то серце необхідно було доправити надшвидко. Адже у кардіохірургів після вилучення є лише 3-3,5 год, щоб воно забилося у грудях реципієнта.

“Вирішено було задіяти вертоліт, однак перед операцією стало відомо: погода погана – він не прилетить. Вибір був або відмовитися від серця, якого в реанімації чекав 67-річний чоловік після трьох інфарктів, або спробувати довезти машиною – 130 км в сніг і ожеледицю. Звісно, ми обрали другий», – повідомили лікарі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.