Соціум

Франківка розробила проєкт реконструкції площі у Тростянці

Google+PinterestLinkedInTumblr

Проєкт відбудови привокзальної площі у Тростянці “Хвиля” виграв гран-прі освітнього курсу “Урбаністика”.

Ідею реорганізації простору та створення Меморіалу пам’яті загиблих у російсько-українській війні містян розробили 20-річна Ірина Заулична з Івано-Франківська та 23-річна Анфіса Кайда з Бердянська, пише Репортер.

У Києві відбулась церемонія нагородження робіт учасниць курсу, який ГО STEM is FEM реалізовувала в межах програми “Мріємо та діємо”.

Протягом чотирьох місяців 50 дівчат вивчали основи містобудування та архітектури. Паралельно із цим, під кураторством українських урбаністок, учасниці курсу розробляли власні проєкти для відбудови трьох громадських місць. А саме – привокзальної площі у Тростянці, міського парку в Ічні та території навколо районного Будинку культури в Охтирці.

Найкращі з робіт дівчат будуть доопрацьовані командою експертів та запропоновані місцевим громадам для реалізації.

Під час церемонії нагородження відбулось дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України. Присутні на події могли роздивитися 3D-моделі проєктів дівчат.

Наша привокзальна площа, реконструкцією якої займалися дівчата, була осередком скупчення ворожої техніки, – каже заступник міського голови Тростянця Максим Синявін. – Саме звідти велися обстріли по сусідніх містах, саме на цій площі був розташований російський артилерійський дивізіон. Там було повністю все знищено:  територія автовокзалу, прилеглі магазини, кафе, ресторани, інші торгівельні заклади. І коли нам запропонували приєднатися до відновлення нашого міста і розробити презентаційні матеріали по відновленню площі, які надалі могли б бути реалізовані, ми з радістю погодились.

Невдовзі найкращі проєкти учасниць освітнього курсу “Урбаністика” доопрацюють професіонали і після цього роботи будуть запропоновані місцевим громадам для реалізації. Саму ж “Урбаністику” трансформують у відеокурс, який зможуть переглянути всі охочі. Слідкувати за активностями, пов’язаними з проєктом, можна в соцмережах STEM is FEM — Instagram та Facebook.

Проєкт освітній курс “Урбаністика” втілюється в межах програми “Мріємо та діємо”, що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.