Соціум

Феєрверки заборонили. Ненадовго

Google+PinterestLinkedInTumblr

На початку серпня в області заборонили використання будь-якої піротехніки. Головний еменесник Івано-Франківська Юрій Щочкін каже, що заборона введена Кабміном на цілу Україну і є тимчасовою. «Є розпоряд­ження Кабінету Міністрів про запобігання пожеж, – говорить Щочкін. – Там одним із пунктів є заходи щодо тимчасової заборони використання піротехніки у пожежонебезпечний період».

До речі, у документі чітко написано «продаж» і «використання». Тож наразі цим розпорядженням «потішили» як підприємців, які продають піротехніку, так і директорів ресторанів, де святкуються різноманітні заходи: весілля, дні народження, ювілеї. Проте, щойно погода стане прохолоднішою, то новим розпорядженням усе це дозолять.

«Це робиться для того, щоб не допустити зайвої іскри, – зазначив Юрій Щочкін, – щоби щось не загорілось, і ми не мали таких проблем, які, скажімо, є зараз у Росії. Ми ж цього не хочемо, чи не так?». Цього року пожеж від піротехніки Щочкін не пригадує, зрештою, каже, що і спеки такої, як на сході чи півдні України, на Прикарпатті немає. Проте, виконувати розпорядження мусять, мовляв, одна держава та одне розпоряд­ження для всіх.

«В минулих роках я мав окремі випадки, коли дійсно від феєрверків чи ракет були пожежі в житлових будинках, – говорить Щочкін. – Пригадую випадок, коли навіть повністю вигоріла квартира від того, що феєрверк потрапив на балкон, потім знадобилася навіть матеріальна допомога з резервного фонду, щоб людина відновила своє житло».

Інша справа, що є люди, які закупили піротехніку раніше і зараз, навіть попри заборону, все одно її використовують. У вівторок на брифінгу міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус ще раз підкреслив важливість пожежонебезпечного періоду. «Я звертаюся до всіх громадян, особливо до мешканців прилег­лих сіл та керівників установ і організацій, – сказав мер. – Припиніть спалювати побутове сміття, стерню, сухостій, траву та розводити вогнище в лісі».

До речі, мер зазначив, що за порушення передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Правда, святкового феєрверку у День незалежності це не стосуватиметься. І феєрверк, за словами Анушкевичуса, таки буде.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.