Соціум

Електронні пристрої для куріння з 11 липня прирівняли до цигарок. Порушників штрафуватимуть (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 11 липня кафе, бари та інші громадські приміщення Прикарпаття повністю звільняються від диму цигарок – будь-яких. Електронні пристрої та кальяни прирівняли до звичайних сигарет. На порушників чекають санкції. Навіть попільничка на столі є приводом для накладення штрафу. Для ресторанів і кафе це 3000 грн за перше порушення, 15000 грн – у разі повторного протягом року, пише Репортер.

Електронні пристрої для куріння з 11 липня прирівняли до цигарок_1

Закон 1978-ІХ розширив перелік заборонених до вживання у громадських місцях тютюнових виробів і гаджетів. Контролюватимуть його виконання Нацполіція та Держпродспоживслужба.

Рестораторів Прикарпаття просять вжити заходів. Тобто – проінформувати персонал, прибрати зі столів попільнички, розмістити графічні й текстові попередження для клієнтів.

Крім суб’єктів ресторанного бізнесу, обмеження стосуються куріння у лікарняних, спортивних, культурних і навчальних закладах; приміщеннях органів влади та самоврядування; на підприємствах, в установах і організаціях; готелях і гуртожитках, аеропортах (крім спеціально відведених для цього місць), вокзалах і станціях; на дитячих майданчиках і зупинках громадського транспорту; у ліфтах і таксофонах; місцях загального користування житлових будинків; підземних переходах і на транспорті (у тому числі у таксі).

Керівникам підприємств, установ, організацій (тут – крім ресторанів) за недотримання нових правил загрожує штраф.

Вперше – 1000 грн, а за рецидив протягом року – 10000 грн.

До речі, місцева влада має право розширити перелік no smoking friendly локацій на власний розсуд окремими рішеннями.

У всіх перелічених громадських місцях має бути розміщений графічний знак про заборону куріння і текст: «Куріння, вживання, використання, тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!».

Нерозміщення цієї інформації також передбачає штраф у розмірі 1000 грн.

Електронні пристрої для куріння з 11 липня прирівняли до цигарок_2

Нововведення підтримує абсолютна більшість українців, – каже Дмитро Купира, виконавчий директор ГО «Центр громадянського представництва «Життя». Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, яке провели у травні цього року, заборону підтримують 80% українців. При цьому дві третини опитаних готові активно захищати своє право на бездимне повітря.

Якщо ви страждаєте від куріння у громадському місці – захистіть себе. Попросіть курця припинити або зверніться до адміністрації закладу, на території якого порушується закон. Не розуміють – телефонуйте 102, а на заклад можна подати скаргу до Держпродспоживслужби.

Держпродспоживслужба готова реагувати на скарги споживачів щодо випадків куріння чи вживання у заборонених місцях тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів, а тепер і пристроїв для нагрівання тютюну, – каже Юрій Сахно, головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби України.

Він також зазначає, що скаргу можна подати в електронний спосіб, навіть з мобільного телефону.

Гендер, цінності, дискримінація. П’ять міфів про Стамбульську конвенцію

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.