Соціум Туризм Фото

Екосадиби, кемпи, пам’ятки. У Городенківській громаді реалізують проєкт “Dnister Canyon” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Городенківській територіальній громаді триває реалізація проєкту «Dnister Canyon». Він об’єднав навколо себе 33 громади з чотирьох областей України – Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької.

У межах ініціативи в громаді планують створити новий туристичний маршрут, збільшити потік туристів, створити мережу надання якісних послуг, відновити інфраструктуру, надати імпульс для соціально-економічного розвитку в придністровських селах. Нині це один з найбільших проєктів міжмуніципального співробітництва в Україні, пише Репортер з посиланням на Агенцію розвитку ОТГ Прикарпаття.

«Ми маємо унікальне місце в громаді – одне з шести чудес України –  річку Дністер, маємо Дністровський каньйон, – каже очільник громади Богдан Кобилянський. –  Практично, це не менш 60 кілометрів протяжності вздовж нашої громади. Здавалося, такі місця відкривають надзвичайно великі можливості для громади, проте на звороті маємо проблеми, які пов’язані з життям людей. Сьогодні практично ці території занепадають, школи закриваються, доступність надзвичайно складана, доріг немає. Ці проблеми характерні не лише для Городенківської громади, а й для всіх, через території яких протікає ця річка”.

Договір міжмуніципального співробітництва між громадами вже зареєстрований у Мінрегіоні. Нині у громаді завершують напрацювання з розробки концепції.

«Цього тижня на базі Агенції регіонального розвитку Чернівецької області проведемо робочу онлайн-зустріч, на якій вже буде презентовано концепцію та проєкт Державної програми розвитку Дністровського каньйону. Напрацювання  здійснили спільно з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття», – каже Кобилянський.

За його словами, одразу після пом’якшення карантинних заходів, планують провести  другий форум, на якому утворять асоціацію громад Дністровського каньйону, оберуть виконавчий директорат. Вже після цього – відбудеться написання стратегії розвитку регіону.

«Спільно будемо рухатись, щоби ці всі проблеми перетворити у великі можливості. Маємо на меті збільшити потік туристів, забезпечити комфортні умови  для життя людей, розвивати бізнес, стимулювати самозайнятість населення шляхом створення агро- та екологічних садиб», – говорить очільник громади.

Директор ОКП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Серія Дідича» Михайло Ковтун наголосив, що проєкт передусім посилить розвиток туристичного потенціалу цього регіону.

Читайте: Городенка рятує костел. Як громада самотужки ремонтує давній храм (ФОТО)

«Основна принада цього регіону є річка Дністер. Дністровський каньйон – це великий природній об’єкт, який відомий у цілому світі, – каже Ковтун. – На цій території є багато природніх локацій: різноманітні скелі, гроти, чимало печер. Ця територія також цікава різною флорою та фауною. На карту проєкту вже залучені ініціативи, котрі нині розвиваються в концепції екологічного та активного відпочинку. Одна з таких  є кемпінг «Білий бізон (село Лука), який побудовано з натуральних матеріалів для гармонійного перебування на природі. Кемп вже сьогодні надає послуги зі спалів по Дністру, організації піших та веломаршрутів в околицях каньйону”.

За його словами, у контексті минулорічної пандемії люди почали шукати перебування саме в таких відділених місцях від мегаполісів. Дністровський каньйон – це саме те місце, де вони можуть усамітнитися із сім’єю, друзями, відпочити.

 «Городенківщина загалом багата на пам’ятки історичного та культурного надбання. У нас на території є 55 пам’яток місцевого та національного значення, – каже проєктна менеджерка Городенківської громади Марія Здріла. –  З них – три  входять до національного реєстру пам’яток архітектури. Це є Раковецька вежа, Костел непорочного зачаття Діви Марії та його келії. Саме костел є першою архітектурною спорудою, яку побудував архітектор Бернард Меретин та скульптор Йоган Пінзель. Останній, до слова, виконав найбільшу роботу –  створив п’ять вівтарів, 33 скульптури. Тому запрошуємо відвідати наш край і наші пам’ятки».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.