Соціум

Джигер: що це за барний елемент та як підібрати найкращу модель з асортименту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Джигер — мірний стаканчик, який використовується у барній справі для точного дозування інгредієнтів у коктейлях. Назва походить від англійського слова jigger, що означає об’єм рідини, приблизно рівний 1,5 рідким унціям або близько 44 мл.

Найчастіше джигери виготовляють із неіржавної сталі. За формою вони нагадують пісочний годинник і складаються з двох конусоподібних ємностей різного об’єму. Обидві частини можуть мати довільну місткість, що дозволяє точно вимірювати різні порції.

На поверхні такої посудини можуть бути нанесені поділки як у метричних (мл), так і в англійських (унції) одиницях.

Купити джигери різного об’єму можна в інтернет-магазині RestoPlus. Тут ви знайдете безліч варіантів барного інвентарю для приготування та красивої подачі коктейлів, напоїв та страв.

Головні особливості джигерів

Бармени під час приготування коктейлів не можуть обійтися без джигера. Це невеликий, але надзвичайно необхідний інвентар, що дає можливість швидко виміряти потрібний обсяг інгредієнтів із точністю навіть до мілілітра. Барний джигер зазвичай складається з двох мірних стаканчиків різного об’єму:

  • в європейських барах – по 20 та 40 мл;
  • в американських – 30 та 60 мл;
  • в австралійських – по 15 та 30 мл;
  • у країнах СНД – ємності по 25 та 50 мл.

Таке різноманіття зумовлене особливостями культури пиття. Наприклад, в Америці звикли рахувати напої унціями (1 рідка унція – 30 мл), а в Україні та багатьох країнах пострадянського простору «п’ють по 50 грамів». Тому, підбираючи такий посуд для ресторану чи бару, орієнтуйтесь на особливості коктейльної карти.

Матеріали виготовлення джигерів

Такий барний інвентар виготовляють із пластику, скла та металевих сплавів. Для барів найбільше підходять металеві моделі, зокрема з неіржавної сталі. Вона не вступає в реакцію з напоями, легко очищається і є достатньо міцною для активного використання. Для домашнього бару можна розглянути варіант зі скла. Скло гігієнічне, зручне у використанні, адже мірки можна бачити з обох сторін. Проте цей матеріал вимагає акуратного поводження, що важко забезпечити в ресторанному чи клубному барі. Пластиковий джигер – не найпрактичніший варіант, але він стане у пригоді, якщо ви хочете мінімізувати вагу інвентарю для виїзного бармена.

Зовнішній вигляд

Будь-який барний інвентар має бути не лише функціональним, а й привабливим зовні. У сучасному асортименті є:

  • класичні джигери у вигляді пісочного годинника;
  • оригінальні ємності з ручками або незвичної форми.

Вибирайте варіант, який найкраще поєднуватиметься з іншими інструментами бармена та стилем вашого закладу загалом. Та й ціна на мірні стаканчики для бару не настільки висока, щоб економити на їхньому зовнішньому вигляді.

Джигер часто буває в руках бармена і на виду у клієнтів, тому він також впливає на сприйняття та репутацію вашого закладу. Якісні металеві моделі дуже довговічні, тому, заплативши один раз, ви отримаєте стильний інвентар на довгі роки.

Як підібрати найкращий джигер

Під час вибору джигера для коктейлів необхідно врахувати асортимент напоїв, що подаються у закладі. Найпопулярніший об’єм — 50 мл, проте варто передбачити різні варіанти для зручності. Чим більше об’ємів у вас буде, тим зручніше та ефективніше працюватиме бармен.

Також зверніть увагу на конструкцію. Краще, аби джигер мав заокруглені краї, що допоможе зменшити витікання під час переливання напоїв.

Джерело: Restoplus.com.ua

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.