Соціум Статті Фото

Допомога з шафи. Де у Франківську можна здати або отримати одяг та інші речі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У багатьох у шафі є одяг, який уже не подобається. Його можна передати тим, хто дійсно потребує. Але не треба нести непотріб, жертвувати можна лише те, що не посоромилися б одягнути самі.

«Репортер» підібрав варіанти, куди в Івано-Франківську можна здати одяг на благодійність.

Обід за маску

Благодійний проєкт «Поділись» існує вже три роки. Його організував волонтер Андрій Марків у громадському просторі «Гармонія» на Молодіжній, 54. За час існування проєкту вдалося роздати понад 30 тонн одягу.

«Ми збираємо одяг і продукти й віддаємо людям, які живуть за межею бідності, щоб підтримати їх та їхні сім’ї, – розповідає Анд­рій Марків. – Можна приносити одяг, придатний для носіння, для будь-якого сезону. Приймаємо і дитячий, і дорослий, жіночий та чоловічий. Також можна нести предмети побуту, посуд, інвентар – усе, що потрібне в господарстві».

Зараз, за словами волонтера, одягу достатньо. Останнім часом його накопичилося більше, бо через погоду і коронавірус приходить менше охочих, щоб забрати. А от продуктів, які можна тривалий час зберігати при різній температурі, завжди бракує.

Б’є, бо не любить. Де на Прикарпатті жінки можуть сховатися від домашнього тирана

«Одяг нам привозять люди, організації, магазини, які закриваються, стоки, – каже Марків. – У деяких комісійних магазинах речі зберігають три місяці. Якщо їх ніхто не забирає, то доставляють нам. Потім волонтери розфасовують одяг, перуть, розкладають по сезонах, чіпляють на вішаки, щоб люди могли вибрати».

За речами до волонтерів приходять усі, хто потребує: багатодітні сім’ї, переселенці та інші постраждалі від російсько-української війни, роми. Тут не питають довідок, а просто видають допомогу. Зараз передають деякі речі в тюремні установи. Раніше допомагали з одягом геріатричному пансіонату, але зараз там не потребують.

Одягу, не придатному для носіння, знаходять інше призначення.

«Ми хочемо організувати соціальне підприємництво на дому, щоб люди з вадами зору могли робити маски з непридатного одягу, – розповідає Андрій Марків. – Уже є 50 масок. Одна коштує 30 грн, це один обід для безхатьків, які видають біля катедри. Також пробуємо шити робочі рукавиці для тих, хто працює на будівництвах. Пропонували забудовникам, але поки не відгукнулися: кажуть, що бригади самі себе забезпечують матеріалом».

Приносити речі можна на Молодіжну, 54 з 10:00 до 16:00 у будні. Якщо б там було зачинено, пакунки можна залишити біля входу, їх заберуть волонтери. Також контейнер проєкту «Поділись» стоїть у холі приміщення міської ради на Грушевського, 21.

Щоб усе прозоро

Соціальна крамниця від благодійної організації «Час добра та милосердя» працює у Франківську від жовтня 2020. Тут приймають одяг, а також все, що може знадобитися в побуті: техніку, меблі, памперси, дитячі іграшки, продукти, які не псуються… Голов­не – щоб все було в гарному стані.

«Часто приносять дуже погані речі, – говорить волонтерка та співзасновниця Наталія Іващенко. – Кажуть: у мене 10 років тому померла бабця, а перед тим ще була лежача. Для чого було тримати цей одяг? Або жахлива нижня білизна. Буває, приносять мішки з одягом з горища. Кажуть – переберіть. А там все погане».

Окрема тема – дитячі іграшки, які теж несуть понищені, що дати їх малим не піднімається рука. Тому в крамниці просять не приносити непотріб.

«Речей приносять багато, особливо перед святами. Більше, ніж встигають забрати, – розказує Наталія Іващенко. – Я не можу дати одяг всім, бо його забагато – лише тому, хто не може собі це дозволити. Люди нас знаходять самі, або соцпрацівники звертаються до нас за якусь родину. Якщо допомогти треба чимось більшим, то ми їдемо в родину, знайомимось. Якщо треба, просимо довідку про доходи. Все має бути прозоро».

Переважно в організації допомагають самотнім і багатодітним мамам. Але приходять і самотні старенькі. Загалом постійно опікуються десь 30 родинами, а є ще ті, кому допомагають ситуативно. Інколи волонтери й самі розвозять речі. А якщо хтось хоче пожертвувати меблі, то їх самих направляють в родину.

«Ми їздимо й по області – бо не всі можуть приїхати до нас, – каже волонтерка. – У нас немає сімей, до яких приїжджаємо лише раз. Навіть якщо вони потім стають на ноги, все одно залишаються з нами. Одноразова допомога буває, коли мама переоформляє виплати і їй затримують гроші. Тоді допомагаємо продуктами. А тим, що потребують постійно, допомогти треба щомісяця».

Крамниця добра. Де у Франківську можна поділитись речами (ФОТО)

Зараз найбільше потребують одягу та взуття на хлопців-підлітків, а також чоловічого верхнього одягу. А ще – памперсів, засобів гігієни, продуктів, що не псуються. Можна приносити або надсилати на картку гроші. А от одяг для новонароджених і до трьох років просять не нести. Його вже є дуже багато.

Приносити речі можна з 11:00 до 16:00 у вівторок, середу, п’ятницю і з 11:00 до 15:00 у суботу на Стуса, 37Б.

Не лише для міста

Раніше одяг для безхатьків збирали у Спільноті святого Егідія. Зараз тут практично не приймають речей. Зокрема тому, що не мають, де його зберігати.

«Люди приносили багато несезонного одягу або такого, що в поганому стані. Бувало, везли цілими машинами і їх не було кому роздати, – розповідає волонтерка спільноти Уляна Римарук. – Зараз не проводимо зборів одягу. Шукаємо лише речі на конкретну людину, певного розміру. Переважно, шукаємо на сторінці у Facebook або через знайомих».

Засобів гігієни зараз теж не потребують. Якщо потрібні ліки, то йдуть з людиною в аптеку з рецептом від лікаря, тому охочі можуть жертвувати гроші. Також можна купувати запаковані продукти: гречку, макарони, олію, муку.

Волонтери знають усіх. Як у Франківську колядували з обідом (ФОТО)

Приносити речі можна щосереди і щоп’ят­ниці з 17:00 до 19:00 до дзвіниці на площі Шептицького.

Також одяг і взуття можна приносити в Івано-Франківську обласну організацію товариства Червоного хреста. Потребують як дорослих, так і дитячих речей.

«У нас постійно беруть речі в притулок для безхатьків. Також приходять багатодітні сім’ї, – каже голова товариства Валерій Старченко. – Ми збираємо одяг не лише для міста, а й для всієї області. Потім передаємо його в територіальні центри, щоб вони могли роздати людям, які потребують, у районах».

Приносити одяг можна на Василіянок, 6 у будні з 09:00 до 17:00. Якщо б працівників Червоного хреста не було на місці, одяг можна залишити на першому поверсі, зателефонувавши за номером, який є на оголошеннях.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.