Соціум

Допомога з присмаком показухи: чи запрацює мобільний госпіталь на Прикарпатті?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У містечку Богородчани Івано-Франківської області біля місцевої лікарні розгортають мобільний госпіталь, у якому, у разі потреби, зможуть лікувати 120 хворих на COVID-19.

Але роботи триватимуть протягом дев’яти днів. І чи взагалі там прийматимуть хворих – невідомо, пише Радіо Свобода.

Мобільний госпіталь, який належить Державній службі з надзвичайних ситуацій, привезли у Богородчани з Києва 19 лютого ввечері. Зранку у суботу рятувальники почали його розгортати під стінами Богородчанської лікарні, на клумбі, яка вкрита снігом. Сюди провели, за словами очільника Івано-Франківської області Андрія Бойчука, інженерно-технічні комунікації. Наближатись до мобільного госпіталю журналістам заборонили, мовляв, це режимний об’єкт, – а невдовзі його вже почали охороняти правоохоронці з автоматами.

Наразі встановили намети, а це лише невеликий обсяг роботи, який потрібно виконати, щоб мобільний госпіталь запрацював. У кращому випадку, він може прийняти першого пацієнта через дев’ять днів, якщо у наметах буде обігрів і дотримані певні вимоги.

«Це серйозна робота і потребує часу. Цей мобільний госпіталь передбачає обігрів, ми підготували інженерно-технічні комунікації, туди заведений силовий кабель і буде монтуватися обладнання, яке обігріватиме ці приміщення. Це самодостатній модуль. Якщо буде забезпечений температурний режим, то почнеться монтаж обладнання», – каже голова Івано-Франківської обласної адміністрації Андрій Бойчук.

Чи не було б ефективніше, зручніше, економічніше не везти мобільний госпіталь із Києва, не залучати десятки рятувальників та працівників інших сфер, а створити такий тимчасовий шпиталь у спортивному залі, санаторії чи іншому приміщенні? На це запитання Андрій Бойчук відповів: «Є ризики для здоров’я людини. Коли розгортаються подібні речі, має бути організований доступ до реанімаційних відділень. Якби ми розгортали десь у санаторії чи якомусь залі, то ми б забрали можливість у пацієнта потрапити у реанімаційне відділення. Як він має туди потрапити? Тому неможливо так робити».

Але таке приміщення для тимчасового шпиталю можна знайти поруч із лікарнею, де є реанімаційне відділення. Відтак можна було б позбутись численних клопотів із комунікацією і доставкою.

На Прикарпатті запрацювали карантинні блок-пости (ФОТО)

Тим часом мобільний госпіталь розгорнули на базі Богородчанської лікарні, яка не передбачена для «ковідних» хворих. Цей медичний шпиталь протягом трьох тижнів мають перепрофілювати. Зараз тут 84 пацієнти з підтвердженим COVID-19, частина лежить у повністю заповненому інфекційному відділенні, що в окремій будівлі, а частина – в корпусі, де медичну допомогу отримують і пацієнти з різними захворюваннями.

«У мами ниркова недостатність і COVID. Від середи вона у лікарні. Почався сильний кашель, температура, підтвердився вірус. У палаті, де мама, загалом п’ять хворих на COVID. У сусідніх палатах теж є пацієнти. Всі ліки дорогі, треба купувати», – розповіла Надія Польова біля Борогородчанської лікарні.

«Лежу у лікарні, ноги спухли, в животі вода набралась. Виписують людей через те, що будуть приймати хворих на COVID. Як будуть з вірусом хворі тут, то сам звідси піду. Поки мене лікують, потребую допомоги», – каже старший чоловік, який відмовився назвати ім’я.

Більше читайте за посиланням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.