Соціум

До програми “Доступні ліки” додали ще три препарати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Міністерство охорони здоров’я  внесло зміни до Переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою “Доступні ліки”.

Тепер до списку додали три нові препарати, пише Репортер з посиланням на управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед яких перше місце посідають серцево-судинні захворювання, МОЗ розширює доступ пацієнтів до первинної та вторинної профілактики, а також лікування серцево-судинних захворювань.

До наявних 25 позицій, внесених до переліку додали ще три – “Варфарин” (антикоагулянт), “Ніфедипін (антигіпертензивний препарат), “Ацетилсаліцилову кислоту” (антиагрегант)”.

Програма “Доступні ліки” реалізується згідно із затвердженим переліком лікарських засобів для лікування неінфекційних захворювань. У межах програми передбачено реімбурсацію, механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для пацієнтів, які страждають від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

В Реєстрі лікарських засобів наразі 264 позиції, які можуть видавати відповідно до програми. Безплатно українці мають змогу отримати 85 лікарських засобів.

Якщо у споживачів з’являються сумніви щодо законності підвищення цін суб’єктом господарювання на лікарські засоби, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», вони можуть звертатися до Головного управління Держпрожспоживслужби в Івано-Франківській області. Адреса – Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24.

У зверненні необхідно вказати найменування суб’єкта господарювання, місцезнаходження закладу, найменування товару, а також надати копії документів, наприклад чек. Держпродспоживслужба перевірить зазначену інформацію та, у разі необхідності, здійснить позапланову перевірку суб’єкта господарювання.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні