Соціум

До кінця дня АЕС знову запрацюють в українській енергосистемі – Галущенко

Google+PinterestLinkedInTumblr

Після того, як у середу всі українські атомні електростанції вимкнулися з мережі, до кінця четверга АЕС знову працюватимуть в українську енергомережу, що суттєво зменшить дефіцит в ній.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко розповів в етері Єдиних новин, пише Репортер з посиланням на Економічну правду.

АЕС новини Прикарпаття

Вчора насправді відбувся блекаут нашої енергосистеми внаслідок ракетних обстрілів які відбулися. Ситуація дуже складна, але о 4 ранку ми змогли об’єднати енергосистему, і вона зараз працює як єдина, – заявив міністр.

Він додав, що вже заживлені об’єкти критичної інфраструктури по всій країни і обсяг генерації збільшуватимуть протягом дня.

Ми розраховуємо, що до вечора [четверга] почнуть працювати АЕС, віддавати електроенергію в мережу, і це значно скоротить дефіцит. Це вперше, коли одночасно були вимкнені всі чотири АЕС, – розповів Галущенко.

Зараз ключове для АЕС, продовжив він, це отримувати електроенергію для власних потреб, що є питанням ядерної безпеки: коли АЕС працює на дизель-генераторах, є ризики для норм та вимог ядерної та радіаційної безпеки.

Відтак всі АЕС якнайшвидше підключили до української енергосистеми, що дасть їм змогу у четвре знову видавати електроенергію в мережу. Винятком є Запорізька АЕС, яка продовжує працювати на дизель-генераторах.

У разі, якщо повторних обстрілів не відбудеться, до кінця дня енергетики зменшать дефіцит в енергосистемі й українці зможуть повернутися до планових відключень.

На Прикарпатті частково увімкнути ІІІ чергу Графіків погодинних вимкнень.
У споживачів ІІІ черги Івано-Франківської СЕЕМ та Калуської СЕЕМ електропостачання буде на дві години. Далі будемо позмінно на дві години вмикати кожну чергу частково, з врахуванням можливостей ТЕЦ.
Які СЕЕМ будуть увімкнені наступними, повідомимо згодом, – йдеться у повідомленні “Прикарпаттяобленерго”.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.