Соціум

До Франківська з’їхалися математики з різних країн світу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 16 жовтня, у Прикарпатському університеті розпочала роботу Міжнародна наукова конференція “Infinite Dimensional Analysis and Topology” (“Нескінченновимірний аналіз і топологія”).

У ній беруть участь близько 60 учасників. Це провідні математики з України, Велико­британії, Німеччини, Іспанії, Польщі, Туреччини, Китаю, Алжиру та інших країн. Серед учасників конференції є провідні українські та закордонні вчені, які очолюють всесвітньо відомі наукові школи у відповідних напрямках математики, пише пресслужба ПНУ.

Прикарпатський університет вже вдруге проводить такий науковий форум і він є єдиним міжнародним математичним заходом такого масштабу в Івано-Франківській області. Робоча мова конференції – англійська. Вона триватиме до 20 жовтня.

У рамках конференції відбудуться пленарні засідання та робота в двох  секціях. Тематика конференції відноситься до нових розділів математики, які в останні десятиріччя активно розвиваються у цілому світі.

Науковці розглядатимуть задачі, такі як створення квантового комп’ютера, обговорюватимуть медичну діагностику, електромагнітне розсіюван­ня, квантову механіку, розпізнавання інформації, забезпечення високого рівня безпеки та в технологіях блок-чейну. Тому, окрім подальшого розвитку математичної теорії, успішне проведення конференції може дати підґрунтя для практичного застосування.

Науковці кафедри математичного та функціонального аналізу ПНУ постійно проходять стажування у закордонних університетах Польщі та Франції. Журнал «Карпатські мате­матичні публікації», який видається на факультеті математики та інформатики, внесли в наукометричні бази даних Scopus та Web of Science. Професор університету Андрій  Загороднюк належить до небагатьох вітчизняних математиків, та і кількох десятків математиків світу, які розв’язали хоча б одну з проблем, поставлених у знаменитій “Шотладській книзі” – найвідоміша у світі математики книзі проблем з функціонального аналізу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.