Соціум Фото

До Чернелицького замку: у Дністровському каньйоні прокладають новий маршрут (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У Дністровському регіональному ландшафтному парку розпочали прокладання і знакування нового туристичного маршруту.

Про роботу на маршруті розповів директор КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» Михайло Ковтун.

Кожного разу мандруючи територією Дністровський регіональний ландшафтний парк отримую не тільки естетичне задоволення від навколишньої краси. Інколи ми натикаємось на цікаві знахідки, – пише Ковтун на своїй сторінці у Facebook. – Ось і сьогодні, досліджуючи околиці села Хмелева та селища Чернелиця – проектуємо новий екомаршрут – крім цікавих видів флори оглянули залишки двох дотів часів Першої світової війни, цікаві геологічні відслонення, закам’янілі рештки живих організмів, красивий водоспад, травертинові брили, які вода скотила струмком під час минулорічного паводку та багато чого іншого. Крім того берег річки Дністер тут цікавий для рибалок-любителів, орнітологів та простих «туристів-матрасників».

КУРСу Михайло Ковтун розповів, що новий пішохідний маршрут у 7,5 км має поєднати центр села Хмелева із Чернелицьким замком. Він пройде повз криївку УПА в Хмелевій та 2 доти часів Другої світової війни, через два водоспади та унікальні відслонення вздовж струмка. У ньому знайшли скам’янілі решти коралів та уламки з відбитками доісторичних ракушок.

Маршрут «Хмелева – Чернелицький замок» облаштовують спільно з управлінням туризму Івано-Франківської ОДА. Планували стартувати в травні, але завадили дощі. Крім того, паводок підмив частину дороги – і на цей час на маршруті потрібно укріпити дві ділянки та поставити три містки.

Цьогоріч ми встигнемо розчистити стежку, промаркувати і прознакувати маршрут, – додає директор парку. – Разом із лісниками Чернелицького лісництва чистимо маршрут від повалених дерев та чагарників, нанесеного водою сміття.

Повноцінне відкриття цього маршруту для туристів планують з весни наступного року.

Паралельно завершують маршрут «Покутський равлик» – на равликову ферму в селі Копачинці. Це 25-кілометровий маршрут з Незвиська до Хмелевої у Дністровському каньйоні. До кінця року зведуть туристичний притулок для тих, хто його обере.

Маршрут досить довгий, і притулок дозволить туристам поділити його навпіл та зупинитися на перепочинок, – пояснює Михайло Ковтун.

Цей маршрут також дуже мальовничий – він спускається у глибокий яр і проходить повз 9 водоспадів.

Михайло Ковтун зазначає, що пішохідні маршрути у Дністровському каньйоні дозволяють урізноманітнити програми сплавів і познайомити гостей із інших областей з унікальною природою Дністра та не менш вартісною історією довколишніх земель.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.