Соціум

До 31 травня: як у Франківську буде проходити електронна реєстрація першачків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На засіданні Івано-Франківського міськвиконкому затвердили Положення про електронну реєстрацію учнів перших класів до навчальних закладів громади. Реєстрація відбуватиметься в два етапи.

Як повідомив начальник Департаменту освіти і науки міста Ігор Максимчукперший етап електронної реєстрації учнів у перший клас до освітніх закладів міста Франківська та Франківської громади відбуватиметься з 1 березня до 31 травня, пише Репортер з посиланням на Курс.

«Батьки зможуть з мобільного, планшета чи комп’ютера у спеціальній програмі зареєструвати своїх дітей до першого класу, – повідомив Ігор Максимчук. – В навчальних закладах міста вже призначені реєстратори, до яких можуть звертатися батьки».

Алгоритм, за словами Максимчука, такий: зайти на сайт, вибрати навчальний заклад, зареєструвати дитину. І впродовж 10 днів після цього занести в заклад освіти документи майбутнього першокласника.

За словами мера Франківська Руслана Марцінківа, батьки можуть вибрати в електронній реєстрації декілька шкіл, хоч територіальний принцип усе ж є пріоритетним. Електронна система буде відображати реєстрацію в кілька шкіл (ліцеїв), відтак зміни неможливі. Однак дитину зарахують в той навчальний заклад, у який батьки подадуть документи. В інших дитину автоматично знімуть з черги.

Планується, що в кожному навчальному закладі з допомогою електронної реєстрації сформують по три класи, в яких буде 90 дітей.

«Територіальний принцип – в пріоритеті, – наголосив Максимчук. – Подаватися до школи за цим принципом мають також батьки, які знімають квартиру на території певного освітнього округу – на підставі нотаріально посвідченого договору оренди».

Пільгові категорії, які мають право подавати документи до першого класу, незалежно від територіального принципу, – такі:

  • діти, чиї тато чи мама працюють у школі (ліцеї);
  • діти, чиї сестри чи брати вчаться в школі (ліцеї);
  • діти, які відвідують дитсадок, який є структурним підрозділом освітнього закладу.

Другий етап електронної реєстрації – після 1 червня. Реєстрація відбуватиметься виключно на вільні місця.

Положення про електронну реєстрацію першачків у заклади освіти Франківська, що його схвалив виконком, винесуть на найближчу сесію міськради. Документ мають прийняти депутати.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні