Соціум

Для оздоблення корпусу Промприладу використали перероблену австрійську цеглу (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Стіни, що буквально дихають історією. Фасад одного із корпусів Промприладу оздобили старовинною австрійською цеглою. Такий варіант, розповідають на будівництві, обрали не випадково. Спочатку хотіли залишити будівлю у первісному вигляді, щоб максимально зберегти автентичність колишнього заводу.

Однак тоді вона не виконувала б сучасних вимог енергоефективності. Тож вимушені були утеплити фасад мінватою. Прикрасити його вирішили за класичною європейською технологією з клінкерною плиткою. От тільки матеріал використали – локальний, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Така клінкерна плитка, основні виробництва знаходяться у Німеччині, Бельгії і Голландії, – говорить керівник з розвитку будівництва Промприлад.Реновація Олександр Токмиленко. – Ціна від 30 до 50 євро за квадратний метр. Це досить дорогий матеріал. А потім в нас з’явилася ідея, знаючи технологію як ця штука робиться. Ми зрозуміли що в нас в регіоні є частина будівель, які зроблені з клінкерної цегли. По-перше у нас получилася ціна дешевша, ніж закупляти імпорт, а з іншого боку ми перевикористовуємо матеріал, який вже відпрацював 100-150 років. Ми даємо нове життя і він буде ще 100 років працювати на нашому фасаді.

Будівельні залишки, які могли б опинитися на сміттєзвалищі, сьогодні на спеціальних палетах очікують на перевтілення просто у дворі колишнього заводу. Поруч в імпровізованому цеху спеціальні станки, де власними силами із цегли та виготовляють ту саму клінкерну плитку.

Уся ця цегла датована ще кінцем XIX століття. Та жодного стосунку до архітектурних пам’яток вона не має. Адже походження матеріалу, який стане окрасою оновленого Промприладу, тут ретельно перевіряють.

Постачальники надають адреси, де була ця цегла видобута, які будівлі були розібрані, – каже Токмиленко. – Ми далі звертаємось у відділ історичної спадщини, що ця будівля не була історичною спорудою, таким чином ми перевіряємо етичність.

Оздобити будівельним антикваріатом планують увесь корпус А колишнього заводу. У майбутньому в цій будівлі «замешкають» низка вітчизняних компаній. А ще тут розташують галерею у 2,5 поверхи, спортивний центр, готель і ресторан.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.