Навчання у школах закінчилося наприкінці травня, садки ще цього місяця працюють, а далі – канікули. Треба думати, куди подіти дітей, поки батьки на роботі, бо ж не у всіх є село чи бабці-дідусі.
Садки приймуть усіх
Цього літа у Франківську діятиме шість чергових садків. Протягом усього літа лише два – № 1 «Калинонька» і № 35 «Вишиванка», а ще чотири працюватимуть лише по місяцю, щоб розділити навантаження. Так у липні дітей з Каскаду прийматиме ДНЗ № 33 «Кристалик», а у серпні – № 17 «Ромашка». Відповідно діти з мікрорайону БАМ – по місяцю в дитсадку № 29 «Кобзарик» і № 23 «Дударик».
«У серпні маємо звільнити садки «Кристалик» і «Кобзарик», які працюють за проектом НЕФКО, – пояснює Галина Сич, головний спеціаліст міського департаменту освіти і науки. – В них робитимуть ремонт і дітей в садку в цей час не має бути. Хоч батькам не дуже зручно змінювати садок на місяць, мусимо виходити з того, що є».
У департаменті кажуть, що проблем із черговими садками немає, і всі батьки, які хотіли влаштувати дитину на літо, писали заяви ще з травня.
Теоретично заяву потрібно було надати завідуючій садочка, в який ходить дитина. Їх приймали до 19 червня, і далі вже завідувач передає папери до чергового садка. Та в департаменті запевняють – якщо є нагальна потреба, дітей прийматимуть і після цієї дати.
«У чергових садках всі групи працюють на повну потужність і приймуть стільки ж дітей, як і в минулі роки, – каже Галина Сич. – Завідувач сама знає ситуацію в сім’ї, тож тут діє вже індивідуальний підхід – може вимагати довідку з роботи, або й ні – якщо знає, що обоє батьків працюють. Я вважаю, що це правильно. Хоча є батьки, які ніде не працюють і хочуть ще влітку від дітей відпочити».
Галина Сич запевняє, що завідувачі в будь-якому разі йдуть назустріч батькам. Каже, скарг від батьків не було. Та якщо порозуміння досягти не вдається, то можна просити допомоги департаменту.
Талановитих оздоровлять безкоштовно
У Франківську з 29 травня до 12 червня діяли 15 пришкільних таборів на базі 13 шкіл. У департаменті освіти пояснюють, що табори організовували лише там, де була ініціатива від батьків. Окремо при школах організували ще й 21 мовний табір.
За словами головного спеціаліста департаменту Ігоря Валька, мінімальної кількості охочих немає. Якщо є воля навіть кількох батьків – пришкільний табір мусить бути. Буває навіть, що діти ходять у табори в інші школи.
У пришкільних таборах діти ходили в музеї, театр, кіно, на екскурсії до КП «Електроавтотранс», АТ «Прикарпаттяобленерго», в наукове містечко «Нова енергія», «Приватбанк» – на уроки фінансової грамотності. Екскурсії були безкоштовними, а за квитки до кіно чи театру треба було платити.
Тепер діти вільні – можна спробувати оздоровити їх у таборах. Безкоштовні путівки туди отримують малозабезпечені діти, діти учасників АТО чи за високі досягнення.
«Ми з департаменту дзвонили дітям, батьки яких загинули в зоні АТО, їх є 11, – говорить Ігор Валько. – Кожному запропонували безкоштовну путівку в «Лімниці». З них на першу зміну погодилася лише одна дитина».
Так, 23 червня закінчується зміна в позаміському таборі «Лімниця» на Калущині, куди за кошти міського бюджету поїхали 44 дитини. Ще 29 вихованців міського навчально-реабілітаційного центру оздоровлюються на базі міської лікарні у Франківську.
8 червня лідер учнівського самоврядування, учениця 10 класу школи № 7 Христина Дубницька поїхала у «Перлину Придністров’я» на Городенківщині за кошти обласного бюджету. Сім переможців екологічних конкурсів поїдуть від департаменту відпочивати до Києва.
Частина дітей, які відвідують ДЮСШ, матимуть навчально-тренувальні збори у Карпатах і на Чорному морі. Але це вже за гроші спонсорів і батьків.
Франківський «Пласт» для своїх вихованців проведе в липні-серпні 10 виїзних таборів у Карпатах. На 10 днів буде пластова зміна в «Лімниці». А 25 червня до «Лімниці» приїдуть на 21 день 30 дітей із Волноваського району. Днями 70 школярів закінчують оздоровлення у «Чорному лісі» на Тисмениччині.
Ще 7-10 путівок на бази у Ворохті чи Верховині сподіваються отримати від міністерства.
Нині в області діють 15 оздоровчих таборів. Середня вартість одного дня в таборі – 260-280 грн. Відтак за заїзд тривалістю у 21 день доведеться викласти як мінімум 5460 грн. Обдаровані діти – призери конкурсів та олімпіад чи діти, які знаходяться на диспансерному обліку, можуть претендувати на часткову оплату путівки з міського чи обласного бюджету.
Comments are closed.