Літо – пора відпочинку. Для більшості. Але, щоб відпочинок був добре організований, має бути й меншість. Для його забезпечення. До цієї меншості належать працівники Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, які влітку інтенсивно працюють, дбаючи про оздоровлення дітей.
Як цьогоріч відбувається дитячий відпочинок? Про це та інше розповідає директор виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ІФ ОВ ФСС з ТВП) Ігор Якимів.
– Пане Ігорю, з чого розпочалась підготовка до літа 2010 року?
– Ще у 2009 році вперше придбання путівок на оздоровлення дітей обласному відділенню Фонду було дозволено здійснювати за повну вартість із відшкодуванням 10 % вартості путівки батьками. Це був експеримент.
– Чим це проявилося?
– Путівки стали доступнішими. Уможливився відпочинок дітей з різних соціальних верств працюючого населення (Фонд надає послуги тільки застрахованим особам). В результаті велика частка дітей (85 %) уперше (!) побували в літніх таборах та оздоровилися.
– Цьогоріч експеримент продовжили?
– Так. Ще в жовтні 2009 року правління обласного відділення Фонду звернулося до правління Фонду з клопотанням про дозвіл на придбання путівок в дитячі заклади оздоровлення за повну вартість і в 2010 році. Такий дозвіл ми отримали. Він поширюється не на всю територію держави, а лише на п’ять регіонів. Відрадно, що серед них і Прикарпаття. При такому механізмі батьки, сплачуючи за путівку тільки 10 %, витрачають до 200 грн.
– Для батьків це вигідно. А чи є відгуки з боку страхувальників?
– Перевагою такого способу організації оздоровлення є те, що діти страхувальників, у яких відсутні кошти для відшкодування господарських витрат оздоровниці, також можуть відвідати табір. Значно спростився порядок замовлення, розподілу та видачі путівок як для страхувальників, так і для обласного відділення Фонду. Відгуки надходять, усі вони схвальні. Така схема є організаційно простою та соціально вирівняною.
– Де саме відпочивають діти?
– Вибирати є з чого. Різноманітне Прикарпаття і така ж, розмаїта, географія дитячих лікувально-оздоровчих комплексів: «Сокіл» (с. Сокіл, Галицького району), «Едельвейс» і «Смерічка» (с. Микуличин Яремчанської міської ради), «Дружба» (с. Мала Тур’я, Долинський район), «Перлина Придністров’я» (с. Михальче, Городенківський район).
Перелік дитячих оздоровчих закладів області, в яких оздоровлюються діти, затверджено спеціальною постановою правління ІФ ОВ ФСС з ТВП. Цією ж постановою встановлена гранична норма витрат перебування в таборі на один людино‑день – не більше 95 грн.
– Якими мають бути табори, щоби потрапити до цього переліку?
– Робота з дітьми – справа дуже відповідальна. Дрібниць тут немає. Тому відповідальною має бути і робота з організації та проведення їхнього літнього відпочинку.
Перед початком оздоровчої кампанії у виконавчій дирекції ОВ Фонду було створено спеціальну комісію, яка розробила і надіслала оздоровчим закладам перелік вимог і пакет необхідних документів. Залежно від повноти їх опрацювання та підтвердження готовності визначалися заклади, з якими буде співпраця щодо закупівлі путівок.
Комісія враховувала заявки страхувальників у кількісних показниках і в розрізі дитячих оздоровчих закладів, а також пропозиції самих закладів. Тільки після цього затверджувався план розподілу путівок.
– Скільки триває оздоровча зміна?
– 21 день. Оздоровчі заклади самі встановлюють день заїзду і день від’їзду та планують кількість змін (заїздів). За літо – чотири заїзди.
– Чи можна вже підводити якісь підсумки?
– Ще рано, сезон триває. Два заїзди вже завершено, попереду – ще дві повноцінні зміни. Розраховуємо, що за кошти Фонду СС з ТВП у 2010 році в області оздоровиться до 2,5 тис. дітей шкільного віку.
– Що хочете їм побажати?
– Гарної погоди. Бути здоровими і слухняними та нагадувати своїм батькам про важливість соціального страхування. Адже діти незастрахованих осіб не мають змоги оздоровитися коштом Фонду.
Comments are closed.