Соціум

“Діти просто не їдять”. Чому батьки скаржаться на нове харчування у школах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З 1 січня 2022 року українські школи та садочки перейшли на оновлене шкільне меню. Його створював відомий кулінар Євген Клопотенко. Кураторка проєкту – перша леді Олена Зеленська.

Втім, з початку року, батьки масово скаржаться на нове харчування й кажуть, що діти відмовляються їсти ці страви, пише Репортер.

У коментарях до поста Євгена Клопотенка та в батьківських групах батьки обговорюють нове меню. Хтось скаржиться, що дитина повертається додому голодною, страви, які смакували дітям як от хліб з маслом і солодкий чай, з меню прибрали, а бурячкові оладки не усім до смаку, пише ВВС Україна.

Особливо обурило батьків те, що більшість страв повністю без солі чи без цукру. А дітям це не смакує.

“Діти їдять вибірково. Чай або компот. І хліб. Два шматочки хліба замість повноцінного обіду… Дивне повноцінне харчування”, – розмірковує Олена Лізвінська, експертка з безпеки дітей, і додає: “Інші діти просто не їдять. Їжу викидають”.

Водночас є й зміни на краще, додає експертка і мама. Це те, що перестали давати сосиски і ковбасу, та додали фрукти.

З підігрівом і спецдієтами. Як франківські учні їдять по-новому (ФОТО)

Вихователька дитсадка Людмила Байдала вказує на проблему якості продуктів: “За документами – одне, і ціна немала, а насправді продукти гіршої якості”.

Батьки також відзначають зменшення розміру порцій і збільшення їхньої вартості.

“Порції зменшили, зате ціну з 37 грн підняли до 45 грн, тому що додали овочі”, – написала Вікторія Сохацька з Одеси в коментарях до поста Клопотенка.

Інші батьки озвучили також вартість харчування у 52 грн і 97 грн.

Читайте: Реформи, меблі, вакцинація. Що чекає прикарпатських школярів з 1 вересня

В Україні харчування у початковій школі частково фінансує держава чи місцева влада, а далі у більшості випадків оплачують батьки.

Юлія Зварич каже, що, за новими нормами, урізали кількість випічки.

“Якщо раніше були булочки і печиво два рази на тиждень, то зараз зовсім скасували. Цукру в напоях немає, та і напої сумнівні. Запіканки, які були солодкі і подавалися з сметанним соусом, зараз прісні без нічого”, – написала вона в коментарях.

Але безсумнівним плюсом, за її словами, є фрукти двічі на день і збільшена кількість м’яса.

Також батьки скаржаться на те, що, за карантинними обмеженнями, з початку пандемії не мають доступу до школи. Тому не можуть ані побачити, ані скуштувати те, чим годують дітей.

Марина Шевченко працює у спецшколі. Щоранку вчителі розсилають батькам фото страв, яке робить директор.

“Їжа і справжні стала краща і більше. Хліб цілозерновий, яблука, банани, йогурт, м’ясо щодня”, – додає вона.

Свою реакцію на незадоволення висловив у Facebook і сам Клопотенко. За його словами, школи тепер отримали вибір: самим створювати меню до норм або складати його на основі розроблених рецептів. Чи відповідають страви вимогам, можна перевірити у законі.

“Якщо у школі відмовилися повністю від цукру та солі, то це не є коректним. Ми з командою спеціально пролобіювали перехідний етап. Це означає, що кількість солі та цукру мають зменшувати поступово”, – пише Клопотенко.

Також Клопотенко проанонсував у лютому-березні онлайн-тренінги для кухарів у шкільних їдальнях, бо ті, на його думку, мають недостатню кваліфікацію.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.