Соціум

Дерева рубають – гроші летять

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську є приблизно 100 тис. дерев. З них 40 тис. росте у парках і скверах, а 60 тис. – на території жеків. Останній раз місто робило інвентаризацію дерев ще 2008 року.

Та й то зробили тільки частину. Цьогоріч, каже начальник міського управління ЖКГ Василь Білик, теж планується інвентаризація. У міському бюджеті на це запланували 100 тис. грн. Проте, цих коштів вистачить тільки на інвентаризацію 11,5 тис. дерев.

«Процес інвентаризації одного дерева включає в себе визначення породи, віку, діаметру, виду насад-ження та його стану, – говорить Білик, – а також рекомендації щодо термінових заходів та упорядкування».

До речі, у 2010 році в місті зрізали 220 аварійних дерев, ще на 25 не вистачило грошей. Це обійшлося УЖКГ у 202 тис. грн. З них 92 дерева зрізало ВАТ «Зелене господарство», решту – парк ім. Т. Шевченка та приватне підприємство «Будсервіс». На сьогодні потрібно зрубати 95 – саме на таку кількість є відповідні акти. Хоча коштів у бюджеті під це заклали лише 50 тис. грн. Тому УЖКГ планує звернутися з пропозицією, щоби при розгляді бюджету розвитку їм додали кошти на рубку дерев.

За словами Василя Білика, середня вартість зрізки дерева – 1400 грн. Правда, керівник «Зеленого господарства» Василь Федів каже, що 1400 коштує «найдорожче» дерево, а буває й менше – 500-800 грн.

То що входить у вартість рубки дерева? «Вишка, електропила, паливо, зарплата і машина, яка вивозить дерево, – каже Федів. І додає. – Це не дорого, це дешево. Зараз усе позабудовували, тому одне дерево можна і два дні зрізати. Бо якщо дерево над будинком або над парканом, то його треба по гілці зрізати, щоб нічого не пошкодити».

«Репортеру» вдалося з’ясувати, що на зрізанні дерев таки можна економити. І витрачати 200 тисяч з міського бюджету, на нашу думку, не доцільно. Приклади є. Як каже заступник генерального директора із загальних питань КП «Водоекотехпром» Федір Віконський, кілька років тому їм треба було зрубати 50 тополь. «Зелене господарство» тоді «попросило» за кожне дерево по 1 тис. грн., – розповідає Віконський. – Тож замовили послугу в приватній структурі. Фірму я зараз пригадати не можу, але знаю, що нам це вийшло як задурно. Бо ми заплатили тільки за вишку й пальне. Крім того, нам залишилося 25 дерев, а фірма, яка зрізала дерева, за ці послуги взяла собі теж 25 дерев».

Деревина теж коштує. Про це, на жаль, «Зелене господарство» мовчить. Але, як говорить перший заступник мера Зіновій Фітель, деревина потрібна і КП «Теплокомуненерго». Навіщо платити за рубку дерев, якщо вони можуть приїжджати, рубати і забирати собі ці дерева? А потім використовувати їх як альтернативне паливо. Хоча на усе це потрібна ліцензія і спеціально навчені люди.

Чи будуть займатися цим тепловики – питання. Але те, що рубати дерева в Івано-Франківську можна і треба дешевше – це точно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.