Соціум

Депутати міськради хочуть перевести залізницю у Франківську на електротягу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Депутати Івано-Франківської міської ради на сесії прийняли звернення щодо переведення Івано-Франківського відділку Львівської залізниці на електротягу.

Звернення направлять до Кабміну, “Укрзалізниці” та комітету з питань екології. Таке рішення депутати прийняли у четвер, 29 квітня, на сесії міської ради, пише Репортер.

Причина звернення – шкідливі викиди в атмосферу, які забруднюють місто. Їх спричиняє багато тепловозів, які їдуть через місто. Кількість пасажирських поїздів зросла за два роки перед пандемією на 25%, не говорячи про вантажні поїзди.

“Україна займає четверте місце в світі по забрудненню повітря. А 58 тис українців через це помирає. Ми не бачимо, чим ми дихаємо, – говорить член громадської ради Степан Левицький. – Один дизель в обидві сторони викидає при маневрах стільки шкідливих речовин, скільки котел обігріву депо. Ми маємо Локомотиворемонтний завод, автобусний парк. Це – дуже небезпечний вузол по викиду”.

Франківські депутати вимагають розробити проєкт щодо переведення Івано-Франківського відділку Львівської залізниці на електротягу. Йдеться про ділянку Львів – Івано-Франківськ – Хриплин. Також депутати вимагають передбачити у держбюджеті на 2022 рік кошти на виконання цих робіт. Від екологічного комітету очікують виїзне засідання і оцінку впливу залізниці на місто.

Як повідомив професор ІФТУНГ Максим Карпаш, це питання треба включити до Плану енергетичного розвитку міста. До нього належить термомодернізація, проведення тролейбусних ліній та інше.

За звернення проголосували 39 депутатів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.