Соціум

Де росте неопалима купина та збираються Марії. Чим манить Біблійний сад у Маріямполі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Біблійний сад у Маріямполі є першим в Україні та одним із найбільших у Європі. Нині тут росте понад 30 кущів і дерев, які згадуються у Біблії. А ще весь сад засаджений трояндами – гарно дихати й думати. Недаремно тут щорічно збираються велелюдні прощі і навіть встановлюють рекорди за кількістю жінок з ім’ям Марія.

Біблійний сад у селі Маріямпіль відкрили 11 квітня 2011 року. Його ініціатором став виходець з села, професор Івано-Франківського медуніверситету Володимир Боцюрко.

І за цей час тут побували десятки тисяч людей, всі тепер їдуть сюди, знають, що є такий сад, – каже Володимир Боцюрко. – Площа саду – 1 га. Тут розміщені скульптури, які згадуються у Біблії. Їх, до речі, виконав наш відомий франківський скульптор Володимир Довбенюк. І є приблизно 30 дерев і кущів, які згадуються в Біблії.

сад

Біля кожного куща чи дерева, біля кожної скульптури є табличка, яка пояснює їх богословське значення. Тож тут кожен може бути сам собі за екскурсовода.

Робота над створення саду тривала майже 19 років. Найпершими були висаджені кедри. Бо ж за біблійними переказами саме з кедра і був виготовлений хрест, на якому розіп’яли Ісуса.

А ще тут ростуть оливкові дерева, райські яблука, платани, клени, ягідний тис, мигдаль, павлонія, яку, до речі, називають ще Адамовим деревом – за її широкі листки.

Однією з найцікавіших рослин є ясинець. У народі його називають «неопалимою купиною» чи «кущем Мойсея». У спекотному кліматі ефірні олії, яких багато в його квітах, створюють ефект горіння. Людина, торкнувшись рослини, може отримати доволі серйозні опіки.

З унікального – в Маріямпільському саду плодоносять гранати і смоковниця (фігове дерево). Володимир Боцюрко каже, щоправда, смоковниця хоч плоди і дає, але вони не достигають. А от гранати цілком можна їсти.

Концепція, яку ми запропонували, – хронологічна, – говорить Володимир Боцюрко. – Спочатку заходимо у ліву половину саду – там описані події Старого Завіту, а потім переходимо у праву – це частина Нового Завіту. Вся екскурсія триває 45 хвилин.

Вхід до саду – через великі ковані ворота, що наводять на думку про Райські, тим більше, що за ними гостей стрічають скульптури апостолів Петра й Павла.

А у центрі саду знаходиться скульптура Матінки Божої Маріямпільської, яка виготовлена за зразком однойменної чудотворної ікони.

Хто тут побував, то відчув таку ауру, що мусить вернутися, – каже Володимир Боцюрко. – Особливо ми закликаємо відвідати цей сад жінок, які носять величне ім’я Марії. До речі, тут був встановлений рекорд України – найбільша кількість жінок одного імені на одній локації. Тут було 400 Марій.

сад

До речі, про значення Діви Марії для цього місця і чудотворну ікону. З Біблійного саду є вихід до церкви Воздвиження Чесного Хреста, де зберігаються копія Маріямпільської чудотворної ікони Божої Матері.

Як йдеться на сторінці храму, за найдостовірнішою версією автором оригіналу є італійський художник епохи Відродження Антоніо Бацці, званий Содомою. Свого часу ікону придбали Потоцькі й привезли на наші землі, а потім купив коронний гетьман Станіслав-Ян Яблоновський.

Яблоновський брав участь у вирішальній битві під Віднем у вересні 1683 року. Перед битвою воїни молилися перед іконою і перемогли османське військо.

Ікона ще отримала назву «Матір Божа Переможниця», а Яблоновський заснував на лівому березі Дністра містечко і назвав його Маріямполем.

Після Другої світової війни ікону вивезли до Польщі, нині вона у Вроцлаві.

Читайте: Села й заводи. Як Дубовецька громада втримує людей

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.