Соціум

Цьогоріч на Прикарпатті двоє дітей померли від менінгіту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Від початку цього року зареєстровано два летальних випадки менінгококової інфекції серед дітей у Коломийському та Рожнятівському районах Івано-Франківській області.

Станом на 3 березня фахівці Коломийського відділку провадять епідрозслідування в осередку менінгококової інфекції. На цей час тривають протиепідемічні та профілактичні заходи з метою локалізації осередку, повідомляють в Обласному центрі контролю і профілактики хвороб МОЗ, пише Репортер.

Менінгококова інфекція — це бактеріальна форма менінгіту, хвороби, що супроводжується запаленням оболонок головного і спинного мозку. Інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви – від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю, пояснюють медики.

Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року.

Джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми.

Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби.

Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.

У разі несвоєчасного звернення за допомогою менінгококова інфекція в 50% випадків призводить до смерті пацієнта.

Ефективність вакцинації перевищує 93%, і найкращі результати — після щеплень в ранньому дитячому віці.

В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцинацію дорослих і дітей з метою профілактики, а також за епідемічними показаннями здійснюють відповідно до наказу МОЗ від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.