Соціум

Цього тижня жителі Землі зможуть побачити останню суперповню у цьому році

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Серпневий повний місяць отримав назву осетрового. У четвер, 11 серпня, жителі Землі зможуть спостерігати четверту й останню суперповню цього року. Як повідомляє Space.com, повний Місяць настане приблизно о 14:36 за київським часом, пише Репортер з посиланням на ZN.UA

Портал зазначає, що сліпучий місячний танець оцінять не всі спостерігачі за небом. Супермісяць співпаде у часі з піком одного з найочікуваніших метеорних дощів року – Персеїдами. Зазвичай спостерігачі можуть побачити 50-60 метеорів на годину, але повний місяць знизить кількість «зірок, що падають», які можна помітити, до 10-20 на годину.

Читайте також: Пантоміма як «зброя». Живі скульптури з Франківська виступили у Бельгії та передали на ЗСУ 1500 євро 

Повний Місяць настає, коли Місяць і Сонце опиняються один навпроти одного і сонячне світло падає прямо на місячний диск. Тому в повні часто складно роздивитися особливості місячної поверхні через відсутність тіней.

Супермісяць спостерігається, коли повний місяць збігається з найбільшим зближенням Місяця з Землею (перигей). Під визначення супермісяця потрапляє повний Місяць, що знаходиться в межах 90% від перигею.

Суперповня 11 серпня стане четвертою цього року. До цього подібні явища спостерігалися у травні, червні та липні. Крім того, осетрова суперповня стане останнім цього року.

Читайте: Мистецтво – про перемогу. Чому франківці мають відвідати нову виставку у краєзнавчому музеї

Разом з тим, чотири суперповні поспіль не можна назвати чимось унікальним. Наступного разу повторення такого коридору супермісяців очікується у 2023 та 2024 роках. А в 2025 році можна буде побачити три суперповні поспіль.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні