Гроші Соціум

Через три роки у Калуші планують повністю відмовитися від центрального опалення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Калуська міська рада розглянула програму фінансової підтримки комунального підприємства «Водотеплосервіс» на наступний рік.

За проєктом рішення на програму пропонували закласти 12 млн грн. Найбільша її складова – виділення коштів  для погашення заборгованості підприємства за спожитий природний газ –  6,8 млн грн. Для придбання труб та запірної арматури для теплових мереж передбачено 500 тис грн, для розрахунків з податками — понад 754 тис грн, для  виконання геологорозвідувальних робіт питних підземних вод водозабору підприємства — майже 693 тис грн. Про це повідомляють “Вікна“.

Окрім того, програма передбачала, що наступного року в Калуші також продовжать виділяти кошти для фінансової допомоги споживачам послуг  теплопостачання, будинки яких оснащені приладами обліку тепла та які впродовж опалювального сезону 2019-2020 років користувалися пільгами та субсидіями з державного бюджету На це планували закласти 1,4 млн гривень. На встановлення будинкових вузлів комерційного обліку питної води – 1,7 млн грн, а на закупівлю спеціального обладнання для відключення боржників від водовідведення — 148 тис грн.

До речі, програма фінансової підтримки комунального підприємства «Водотеплосервіс» на 2019 рік на початок року була дещо скромнішою: її бюджет становив 10 млн грн. Проте, починаючи з липня, міська рада нарощувала її фінансування і зараз воно становить 20,5 млн грн, з яких понад 10,5 млн грн використали для розрахунків за газ. Очевидно, що 12 млн грн за програмою на наступний рік – не межа.

Як пояснив на сесії директор КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, 6,8 млн грн для розрахунків за газ — це кошти, які потрібно сплатити за три місяці: жовтень-грудень поточного року, і, таким чином, втриматися на рівні 90% розрахунків та отримувати газ, починаючи з нового року. Тож, ці кошти підприємство мусить сплатити вже в січні. Лише за листопад підприємству нарахували за газ 3,2 млн грн.  А всі кошти, які сплачують споживачі міста, як зазначив Ігор Яковина, підприємство змушене спрямовувати на заробітну плату:  була заборгованість три місяці, зараз почали закривати “зарплату” за жовтень. Тож, на газ грошей фактично немає.

У Калуші в будинках, які отримують тепло від Калуської ТЕЦ,   залишилося 35% споживачів, а від котелень – 34%. За листопад збитки по газу по котельнях склали  900 тис грн, а по ТЕЦ – 5,2 млн грн. Тобто альтернативи відключенню центрального опалення немає. У будинках, де є лічильник тепла, видно, що реальне споживання перевищує тариф удвічі, повідомив Ігор Яковина.

Головна причина збитковості комунального підприємства — необґрунтований тариф.

Тож, депутати наполягають на формуванні та максимальному фінансуванні іншої програми – переведення міста на автономне опалення. Зважаючи на нагальну потребу розрахуватися за газ, міська рада таки проголосувала за один пункт програми фінансової підтримки — 6,8 млн грн для сплати за газ. Уже в січні міська рада хоче побачити програму переходу міста на автономне опалення. Тоді ж обіцяють повернутися до інших пунктів програми фінансової підтримки «Водотеплосервісу».

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні