Соціум

Чекайте на нову пандемію. Ілона Маска звинувачують у створенні біологічної загрози

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Комітет лікарів відповідальної медицини США, а також кілька зоозахисних організацій готують скаргу американському уряду. Вони вважають, що випробувані на тваринах імпланти Neuralink компанії Ілона Маска можуть стати джерелом інфекції, пише НВ.

Ілона Маска звинувачують у створенні біологічної загрози

Дослідники отримали документи, що свідчать про недотримання заходів безпеки під час пакування й переміщення імплантатів, видалених із мозку мавп.

Організації вважають, що це може спровокувати поширення інфекційних захворювань.

Вдалося встановити, зокрема, наявність в імплантах герпесу В, а також стійкого до антибіотиків стафілокока.

Це не перший випадок, коли Neuralink Ілона Маска звинувачують у створенні біологічної небезпеки. У 2019 році компанію викрили у недотриманні правил транспортування біологічних зразків. Її фахівці відповіли, що цим питанням займаються вчені з Каліфорнійського університету в Девісі. У 2020 році співпраця з установою закінчилася, але Neuralink продовжила контракт із деякими його фахівцями.

Читайте: Прикарпатців попереджають про небезпечні суміші морепродуктів із Китаю

Комітет також стверджує, що частина вчених, які працюють над випробуваннями мозкових імплантів, скаржилася на те, що Neuralink їх квапить, через що співробітники лабораторії не встигають провести всі необхідні дезінфекційні заходи.

Про те, що компанія поставила співробітникам жорсткі терміни, кажуть не вперше. Раніше стало відомо, що цей поспіх призвів до того, що в ході випробувань тварини необґрунтовано зазнавали страждань.

Нові звинувачення Комітету лікарів відповідальної медицини компанія Ілона Маска не коментує.

Читайте: Поліцейські склали протокол на власника собаки, якого тримали у поганих умовах

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.