Соціум

Буряту з Франківська Олексію Васильєву, який воює у «десятці», просять дати українське громадянство

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На сайті Президента України створили петицію, щоб надати українське громадянство буряту з Івано-Франківська Олексію Васильєву, який захищає Україну на передовій у складі 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади.

Петицію «Надання Олексію Васильєву – громадянину росіі (республіка Бурятія), який захищає Україну у складі ЗСУ, громадянства України» зареєстрували 14 листопада. На цей час її підтримали майже 1300 людей. Для розгляду петиції потрібно 25 000 підписів.

Буряту з Франківська Олексію Васильєву

Олексій Васильєв в Україні з 2009 року, закінчив середню школу в Івано-Франківську, Прикарпатський університет, але досі має російське громадянство, пояснює дядько. Щойно в нього завершиться контракт із ЗСУ, згідно із законом України Олексій втратить підстави законно перебувати в країні, яку він захищав.

Журналістка Марія Машкіна, яка писала про Олексія Васильєва, створила петицію, щоби привернути увагу до його історії та допомогти отримати українське громадянство.

У петиції просять Президента «надати громадянство буряту Олексію Васильєву, за те, що він ризикує життям, захищаючи нашу Україну від росіян».

В Україні захисник живе вже 13 років, брав участь у подіях на Майдані. А у 2022 році, коли росія напала на Україну, не вагаючись, одразу пішов до лав ЗСУ. Спочатку захищав Київську область, далі був перекинутий на Донбас, де отримав травму ноги.

Зі своїми родичами, які живуть в росії, порвав всі відносини. Його мама відмовилася від нього за його громадянську позицію, а він – від матері.

Спілкується на бездоганній українській мові, знає Конституцію України. Його побратими кажуть про нього тільки найкраще. Своє майбутнє бачить тільки у вільній Україні, тому що ідентифікує себе українцем та «бандерівцем». В Бурятію не повернеться ні за яких обставин.

«Мені не соромно, що я – бурят». Олексій Васильєв з Франківська воює у лавах ЗСУ (ФОТО)

Якщо до 2023 року він не отримає громадянство України, його мають депортувати в Бурятію, де на нього чекає неминуча смерть, – підкреслює журналістка.

Олексій неодноразово звертався до Міграційної служби. Однак справа не просувається.

Дуже просимо не залишити осторонь цю людину, тому що він довів своє право називатися громадянином України не тільки словом, але і ділом! – наголошується в петиції.

Підтримати захисника і підписати петицію можна тут.

Підтримати захисника і підписати петицію закликав українців його дядько Андрій Васильєв  – український письменник, який пише під псевдонімом Дорж Бату, нині живе у США, працює інженером у NASA.

Буряту з Франківська Олексію Васильєву
Олексій Васильєв разом з дядьком Доржем Бату

Прошу у вас не грошей на ЗСУ, а справедливості. Справедливості для мого небожа Олексія, котрий два роки як вступив до лав ЗСУ, з першого дня повномасштабного вторгнення захищав Україну у складі 108-го батальону 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Ціною крові і власного здоров‘я він захищав Київську область і Схід, – звернувся до українців Дорж Бату.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.