Соціум

Бурштин може залишитися без очисних споруд – нечистоти потечуть у Дністер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Без електропостачання можуть залишитися очисні споруди у селі Німшин Галицького району. АТ “Прикарпаттяобленерго” буде змушене припинити сюди подачу електрики через борги комунального підприємства “Тепловик”, що розташоване у місті Бурштин.

Головний інженер комунального підприємства “Тепловик” Володимир Лукаш показує очисні споруди, які розташовані у селі Німшин Галицького району. Саме сюди течуть усі стоки з Бурштина та проходять тут декілька етапів очищення, пише Репортер із посиланням на Суспільне Карпати.

 

“Потрапляють в пісколовки, первинні відстійники, вторинні. Очищається вода, збагачуються бактерії киснем, які подають компресори. І тоді потрапляють у вторинні відстійники і відстійники очистки, далі скид у Дністер через меліоративний канал. Якщо буде відключення від електроенергії, то ці очисні споруди перестануть функціонувати, оскільки основне наше джерело живиться від електроенергії“, – розповідає Володимир Лукаш.

Олег Вербовий працює на очисних спорудах в Німшині електромонтером. Розповідає, якщо тут відключать електропостачання, то робота усіх приладів зупиниться і нечистоти потечуть просто в річку Дністер.

“Бачите це приміщення – воно буде затоплено, просто затопить. Ні один електродвигун не буде працювати. Воду відкачати ми не зможемо. От бачите пускають засувки в нас. От вони за 2-3 години наберуть води на рівень електродвигунів. Якщо не відкачаєш, то електродвигун весь буде у воді. Вийде компресор (ладу- ред.). Без нього амеби повмирають, бо не буде доступу повітря, – каже Олег Вербовий.

Від’єднати очисні споруди в Німшині планують дев’ятого листопада через борг перед державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго”, який зараз становить, за словами міської голови Бурштина Роксолани Джури, два мільйони гривень. Вона розповідає, що зараз повністю виплатити такі кошти неможливо.

“Тільки за останній рік ми здотували КП “Житловик” приблизно на п’ять-шість мільйонів. Дев’ять мільйонів ми передали на нашу лікарню, бо це є пріоритет. Якщо дана компанія піде на такий крок – відключення очисних споруд – і не буде мати відкритої розмови з новим головою, бо про цю ситуацію знає і в.о. голови ОДА Івасик. До чого це може призвести? До колапсу, звичайно”, – каже Роксолана Джура.

Як розповіла міська голова, така ситуація з постачальниками електроенергії виникає не вперше. Проте до цього вдавалося владнати проблему, домовившись за реструктуризацію боргу.

Суспільне Карпати звернулося за коментарем щодо від’єднання електропостачання на очисних спорудах у селі Німшин у центральний офіс “Укрінтеренерго”, проте за вказаними на сайті номерами протягом дня на телефонні дзвінки ніхто не відповів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.