Соціум

Близько 2,5 тисяч прикарпатців надають своє житло для майже 7000 ВПО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті продовжує працювати “Прихисток” – всеукраїнський соціальний проєкт, який забезпечує житлом внутрішньо переміщених людей. Проєкт передбачає компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО в сумі 450 грн за місяць проживання кожної однієї особи. На Прикарпатті близько 2,5 тисяч мешканців надають своє житло для майже 7 тисяч ВПО. Про це повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Щоб отримати компенсацію, власнику житла необхідно звернутись до ЦНАПу або місцевого органу самоврядування, подати заяву і необхідні документи.

Наразі в Івано-Франківській області близько 2,5 тисяч власників надають своє житло для проживання майже 7 тисяч ВПО, – повідомила Світлана Онищук. – З початку року держава компенсувала понад 90 млн грн за проживання людей.

З початку повномасштабного вторгнення на Прикарпатті понад 80 тисяч осіб отримали допомогу на загальну суму понад 3 млрд 108 млн грн. Зокрема, за 2023 рік виплачено понад 1 млрд 275 млн грн.

З 1 серпня допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася, та виплачується щомісяця одному з її членів у такому розмірі:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;
  •  для інших осіб – 2000 гривень.

На сьогодні на Івано-Франківщині на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб зареєстровано 126409 людей. Серед них – понад 38 тисяч дітей, 17 тисяч пенсіонерів. Загалом – 89,5 тисяч сімей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.