Соціум

Безперебійник для дому та бізнесу: як обрати правильний варіант?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Побутова техніка, комп’ютери та інші електронні пристрої є вразливим обладнанням, яке потребує стабільного та безперебійного електроживлення. Під час аварійних, планових або віялових відключень електрики, а також через часті перепади напруги в мережі, можуть пошкодитися певні компоненти електроприладів — від звичайних запобіжників до складних електронних схем. У вирішенні цього питання на допомогу прийде безперебійник – станція безперебійного живлення. Але, враховуючи актуальність теми, в інтернеті сьогодні шквал інформації, а в продажу сьогодні безліч пропозицій, серед яких треба не розгубитись.

Безперебійник для дому та бізнесу: як обрати правильний варіант?

Джерело безперебійного живлення: як розподіляється модельний ряд по типу роботи

Основне завдання, яке виконує безперебійник (УПС або UPS) — забезпечувати постійне живлення обладнання. Тому це не просто класичний акумулятор, а пристрій, самостійно визначаючий, як забезпечити роботу устаткування. Вирішити цю задачу можна по-різному і спрощено поділення відбувається таке (іноді його називають “по типу архітектури”):

  1. Оффлайн або резервні УПС є найпростішими і найдешевшими, їх основна задача — забезпечити резервний варіант в разі раптового відключення електроенергії. Конструкція доволі проста: акумулятор, інвертор і зарядний пристрій. В штатному режимі електропостачання транзитно іде на обладнання, але якщо воно виходить за певні межі, перемикається на резервне від батареї.
  2. Лінійно-інтерактивні моделі здатні коригувати невеликі перепади напруги, працюють постійно, не маючи режиму очікування. Постійний струм від батареї перетворюється в апроксимовану, а не в правильну синусоїду, але це чудово підходить багатьом побутовим приладам, які в своєму складі мають імпульсний блок постачання. Наприклад, такий блок безперебійного живлення підійде для комп’ютера, телевізора, іншої електроніки. Доступна ціна робить їх найбільш вживаними і корисними в своєму сегменті. Деяке обладнання цієї категорії дає сигнал в вигляді ідеальної синусоїди.
  3. Онлайн моделі є найскладнішими та найпотужнішими, оскільки вони не лише забезпечують безперебійну подачу енергії, а й постійно контролюють і коригують напругу, забезпечуючи ідеальні умови для техніки навіть за значних коливань. Тут використовується принцип подвійного перетворення. При активній зовнішній мережі напруга перетворюється в постійну, потім інвертується в змінну і подається на необхідне обладнання. В разі знеструмлення на виході ідеальний змінний струм так і зберігається, тільки напруга вже береться з акумулятора. Тобто повна незалежність від будь-яких коливань на вході, немає ніяких переривань або перемикань. Така система безперебійного живлення дає вже правильну синусоїду, яку потребують котли, холодильники, компресори та насоси.

Напрямків використання безперебійників безліч. Є спеціалізовані, наприклад, невеликі для підтримки роботи роутера, охоронної сигналізації, вони ж чудово справляться з забезпеченням функціонування акваріума.

Як обрати безперебійне джерело живлення?

Щоб УПС купити правильно, треба ретельно врахувати декілька факторів. Місткість акумулятора залежить від задачі, яка стоїть перед приладом. Одна справа дати змогу завершити роботу на комп’ютері, або підтримувати невелике освітлення, інша — купити безперебійник для будинку з потребою в роботі основних приладів життєзабезпечення. По формулі показник автономності роботи розраховується залежно від параметрів батареї та потужності підключених приладів.

Час спрацьовування автоматики також є важливим параметром. Для більшості побутових приладів потрібен інтервал спрацювання 15-20 мс. Проте деяка оргтехніка може вимкнутись і будуть обнулені налаштування, або втрачені якісь дані. В такому разі краще вибирати джерело безперебійного живлення (ДБЖ), яке реагує швидше — за 5-10 мс, що становить не більше однієї сотої секунди. Важливо також зазначити, що пристрої типу «онлайн» не мають затримки, оскільки постійно подають живлення через батарейний блок.

Для розрахунку необхідної потужності треба застосувати спеціальну формулу, додатково врахувати, що можуть бути пікові навантаження (наприклад запуск компресора). Тому до отриманого показника слід додати ще приблизно 20%. Показник важливий тим, що в разі перенавантаження пристрою безперебійного живлення, швидко виходить з ладу акумулятор, будуть аварійні вимкнення і обладнання не буде виконувати необхідних задач.

Потрібно не забути враховувати форму сигналу (форма синусоїди), про це говорили раніше.

Як продовжити термін служби безперебійного блоку живлення?

Щоб забезпечити максимальну ефективність, важливо дотримуватися нескладних правил. Бажано регулярно перевіряти стан акумуляторів. Навіть найкращі акумулятори з часом втрачають свою ємність, тому їхня заміна є обов’язковою умовою тривалої служби. Взагалі краще купити ДБЖ з можливістю додавати і заміняти батареї. Таким чином, можна при їх псуванні зберегти основне обладнання, а при потребі збільшити потужність устаткування. Слідкувати, щоб обладнання не перегрівалося. Періодично тестувати правильний перехід на резервну роботу, відключаючи від основного джерела енергії.

Враховуючи, що безперебійники відповідальні за збереження в робочому стані кошторисної апаратури, логічно звернутись до перевірених часом продавців, реалізуючих сертифіковану продукцію. Багато покупців довіряють компанії «А-Техно», тим паче що з цим продавцем також зручно працювати при виборі офісної техніки. Крім якісної продукції такі організації зможуть надати влучні поради і розширену гарантію.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.