Соціум

Без світла. Які продукти нині небезпечно купувати франківцям

Google+PinterestLinkedInTumblr

Через масовані ракетні удари росії по об’єктах енергетичної інфраструктури в Україні скасували стабілізаційні графіки погодинних відключень електроенергії, які були запроваджені в регіонах. Відповідно тепер електрики може не бути по чотири й більше годин. Позаяк без світла не працюють і холодильники, частина харчів у магазинах може бути небезпечна для здоров’я. Які продукти не варто купувати, Репортеру розповіли експерти.

Без світла. Які продукти нині небезпечно купувати франківцям

Насамперед після відключення електрики страждають напівфабрикати, охолоджені продукти, незапаковані товари на вагу та варені ковбаси.

Торговельні мережі реалізують охолоджені, заморожені, молочні продукти, яйця, а також готові страви та кондитерські вироби. Всі ці продукти потребують певних умов і термінів реалізації, ­­­– розповідає начальниця відділу безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Лариса Шевага. –  Якщо не буде світла довший час, ці продукти стануть непридатними. Через неналежну температуру розвивається мікрофлора, і люди можуть отруїтися. Особливу увагу звертаю на кондитерку – тістечка з кремами, торти.

Читайте: Як забезпечити струмом помешкання за допомогою автомобільного акумулятора і скільки це коштує

Держпродспоживслужба рекомендувала підприємствам подбати про додаткові заходи, аби забезпечити належні умови виробництва та зберігання продуктів. Втім, закликає і покупців звертати увагу на умови й терміни зберігання продукції.

Якщо, наприклад, покупець бере заморожену рибу і бачить, що вона м’яка, то її краще не брати, – каже Лариса Шевага. – Також про порушення слід повідомити Держпродспоживслужбу, бо, зважаючи на ситуацію, ми не можемо обійти всі магазини. Але після заяви споживача виїжджаємо на місце, проводимо обстеження, документуємо порушення та притягуємо підприємця до відповідальності.

Також, говорить фахівчиня, треба слідкувати за продуктами, які зберігаються в домашніх холодильниках.

Сьогодні варто скоротити закупівлю продуктів, які зазвичай зберігаються в морозилці. Краще щодня купувати свіже та в невеликій кількості, – радить Лариса Шевага.

Якщо ж світло вимкнули, а холодильник забитий їжею, то варто тримати дверцята холодильника та морозильної камери закритими. Якщо дверцята закриті, продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 години – у напівпорожній морозилці.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.