Одним із перших проектів «Теплого міста» стала ініціатива «Візуальний стиль», що об’єднує два напрямки: брендинг та концепцію вигляду вулиць Івано-Франківська. Розробкою займалася київська компанія «Aimbulance» спільно з канадським дизайнером Йованом Роцановим, а втіленням – волонтери «Теплого міста». Одразу після презентації ідеї від місцевих підприємців з’явилося перших 12 замовлень на вивіски нового зразка. А два місяці тому «Тепле місто» взяло нароботу дизайнера Василя Гошовського. Робота пішла ще ефективніше. Зараз молоді люди вже можуть похвалитися кількома готовими проектами.
За словами дизайнера Василя Гошовського вже є вісім готових робіт, які з наступного, тижня будуть оприлюднювати на сайті «Теплого міста».
«Плануємо запустити таке свого роду заохочування та налагодження механізму якогось стимулювання підприємців до правильних змін, – говорить Гошовський. – Хочуть потрапити на наш сайт – то нехай роблять, аби було правильно, аби ми їх ставили у приклад іншим».
Також, за словами Гошовського, всі проекти «Теплого міста» – за натуральність.
«Це перший принцип, за яким ми працюємо, – говорить він. – Вивіски лише з натуральних матеріалів – дерево, залізо, скло. Другий важливий принцип – гармонія з фасадом. Вивіска має доповнювати будинок, а не перекрикувати його. Зазвичай у нас роблять, аби була велика й помітна. Ніхто не дивиться на загальний ансамбль будинку. В людей є стереотипи, що якщо яскравіше й помітніше, то туди точно підуть люди. Це не так. Зараз того всього настільки багато, що око просто відсіює неоковирні плями рекламних вивісок».
Архітектори «Теплого міста» можуть похвалитися готовим проектом – зовнішнім виглядом одного з ресторанів на Січових Стрільців. Кажуть, працювали над ним довго, адже, крім вивіски, власники захотіли поміняти ще й цілий фасад.
«Вийшло досить непогано, – каже архітектор Андрій Назаренко. – І тут варто віддати належне власникам. Замість пластикових штучних конструкцій – натуральна деревина, яка досить добре вписується в середовище».
За словами Василя Гошовського, проекти зовнішніх фасадів вивісок вони готові розробляти безкоштовно. Тобто будь-хто з підприємців може звернутися у «Тепле місто» та замовити проект.
«Ми часто ходимо вулицями і відзначаємо для себе, що є добре, – говорять активісти. – Насправді є непогані вивіски. Їх мало, але вони є. Наприклад, магазин «Чао-Какао», що на Бельведерській. Добрий приклад – «Центр шкіри» на Січових Стрільців, але останнім часом вони почали виносити надвір манекени і заклеювати вітрини. Непоганий приклад того, що підприємці розуміють – у магазині головне вітрина, а не вивіска – магазин взуття «Каблук». Тобто процес йде. Люди бачать помилки і хочуть їх позбутися».
Comments are closed.