Соціум

З павутиною по житті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Інтернет — напевно, одна з небагатьох послуг, ціни на яку не ростуть під час кризи. За останні декілька років цей ринок на Прикарпатті значно розвинувся.
Видів підключень до всесвітньої павутини дуже багато. Ми зупинимося на декількох, найбільш поширених, аби допомогти вибрати той, який підійде саме вам.

 

 

На додзвоні

Один з найдавніших видів Інтернету — Dial-Up. Це підключення до мережевого вузла провайдера за допомогою звичайних комутованих ліній телефонної мережі.

Для підключення комп’ютера абонента до мережевого вузла необхідно мати модем та програму додзвону. Dial-Up — не постійно підключений, а надається сеансами. З’єднання комп’ютера з мережевим вузлом ініціюється самим абонентом.

Попри те, що Dial-Up залишається все ще поширеним, спеціалісти сходяться на думці, що це не найкращий спосіб підключення. Телефонні канали на сьогодні вичерпали свою інформаційну місткість, а телефонні модеми практично досягли теоретичної межі швидкості передачі даних в аналогових і цифрових мережах. Ще одна проблема — часті розриви зв’язку та болісна процедура додзвону до провайдера. Кажуть, що навіть подальше вдосконалення цих технологій не принесе відчутного результату.

Хорошою альтернативою Dial-Up є ADSL. Як розповіли «Репортеру» в компанії «УАРНЕТ», це виділена лінія, яка дозволяє отримати цілодобовий доступ до мережі на швидкості до 2 Мбіт / с. Основна її перевага — ваш телефон під час з’єднання з Інтернетом є вільним. Доступ до мережі постійний, тому додзвонюватись не потрібно.

 

Бути мобільним

Якщо ви мешкаєте у сільській місцевості або часто подорожуєте, непоганим варіантом буде мобільний Інтернет. Перевага — він є всюди, де є покриття вашого оператора мобільного зв’язку. Та й мобільний Інтернет останнім часом став значно дешевшим.

Приміром, як стверджує старший спеціаліст з маркетин-гу Івано-Франківської філії ЗАТ «УРС» ТМ Beeline Тетяна Харків, ця компанія пропонує одні з найкращих умов для підключення до безпровідникового Інтернету завдяки комплекту «USB-модем+мобільний Інтернет» — за 99 грн.

Швидкість — до 236 Кбіт / с, оплата — помегабайтна. Щоб користуватися мобільним Інтернетом, треба просто приєднати USB-модем до ноутбука чи персонального комп’ютера, встановити програмне забезпечення і натиснути кнопку «З’єднання».

Для виходу в мережу можна навіть підключити до ноутбука мобільний телефон і використовувати його як модем.

 

Коли хочеться багато

Якщо ви вимушені багато працювати в Інтернеті, отримувати великі обсяги інформації, необхідно звернутися до надійніших та швидкісніших технологій.

В середині 1990 років спочатку в США, а потім і в Європі з’явилася технологія надання доступу в Інтернет через струк-туру кабельного телебачення, яке на той час там вже набуло великого поширення і завоювало широку популярність.

Для цього варіанту необхідний спеціальний кабельний модем. На відміну від звичайного, він обмінюється інформацією з провайдером не через телефонну лінію, а через канали мережі кабельного телебачення.

Незважаючи на те, що модем при роботі використовує телевізійний кабель, їх сумісне співіснування не впливає на можливість і якість прийому телепередач.

Існує два способи підключення:

— кабельний модем встановлюється окремо в кожній квартирі;

— кабельний модем встановлюється в будинку, де живе відразу декілька користувачів. Потім проводиться звичайна локальна мережа і встановлюється загальне на всіх обладнання.

Не варто також боятися того, що оператори кабельного Інтернету пропонують значно менший вибір модемів, ніж це є у разі використання, наприклад, dial-up. Як правило, провайдери просувають апарати одного або декількох виробників, що добре зарекомендували себе в їхніх мережах.

Кабельний Інтернет має багато переваг:

1. Високошвидкісна робота в мережі. Швидкість з’єднання до провайдера може досягати 56 Мбіт / с до користувача і 30 Мбіт / с від користувача до станції.

2. Висока стабільність з’єднання. Модем може скільки завгодно довго знаходитися в мережі без розриву з’єднання.

3. У багатьох провайдерів є для абонентів деякі безкоштовні сервіси (файлові архіви кабельного оператора, ігрові сервери, чати, форуми).

Крім того, кабельні провайдери пропонують безлімітні тарифи. За певну абонплату ви отримуєте швидкісний Інтернет і не хвилюєтеся за те, скільки часу сидите у ньому і скільки інформації скачуєте.

Втім ця технологія має й недоліки. Найбільший з них — потрібно прокладати кабель. В Івано-Франківську та багатьох райцентрах з цим проблем уже немає, але мешканцям сіл про кабельний Інтернет залишається хіба що мріяти.

 

Не лише Інтернетом

Сьогодні майже всі місцеві провайдери, окрім Інтернету, пропонують ще низку послуг: кабельне і IP-телебачення, телефонний зв’язок та багато інших послуг.

Яскравий приклад — група компаній Нетгруптм, яка розбудовує не телефонну чи телевізійну, а власне комп’ютерну мережу. На сьогоднішній день компанія пропонує комплекс-ні телекомунікаційні послуги світового рівня на базі власної волоконно-оптичної мережі, яка охоплює всі районні центри Івано-Франківської області. Нетгруптм перші на Прикарпатті, хто надає ліцензовані послуги TriplePlay — телефон, Інтернет та IP-телебачення в одному наборі.

IP-телебачення — принципово нова телевізійна форма у світі. Користувачі можуть самі вибирати програми або фільми, які хочуть подивитися, а також час їхнього перегляду.

Спектр послуг компанії постійно розширюється.

 

Телевізія по дротах

Зазвичай прикарпатці, проводячи додому Інтернет, замислюються і про телебачення. Наприклад, кабельне.

Ще не так давно кабельне ТБ вважалось розкішшю. У дев’яностих роках іванофранківці могли дивитися чотири національних телеканали та ще два місцевих. Але зараз майже всі міста України мають по декілька кабельних операторів, які конкурують між собою. Кабельне телебачення — оптимальний вибір для тих, хто не записує програми на комп’ютер, і їм не дуже важлива цифрова якість. Сьогодні від кабельного оператора зазвичай ви отримуєте близько 60 каналів.

 

З космосу в телевізор

«Традиційне кабельне телебачення обмежене географічним розташуванням, для нього потрібно прокласти той же кабель. Що ж до супутникового, то його покриття навіть значно більше, ніж територія України. Супутникову тарілку можна поставити у будь-якому куточку нашої держави», — каже керівник фірми «Стронг», регіонального дистриб’ютора супутникового телебачення «Viasat», Юрій Костирко.

Ще одна перевага супутникового ТБ — це його цифрова якість, у той час як більшість кабельних операторів пропонують аналогову. Крім того, «цифра» має два формати — mpeg2 і найновіший — mpeg4. «Viasat» на Україні транслюється саме в mpeg4. Якість картинки дуже хороша. Ще одна перевага — пропускна спромож-ність. Кількість каналів, які може ловити супутникова антена, практично необмежена.

Оператори супутникового телебачення пропонують своїм клієнтам пакети до 250 каналів. Варто сказати, що для пересічного мешканця і сотні вистачає «з головою».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.