Попри велику кількість навчальних закладів, здобути дійсно якісну освіту дуже важко. Тим паче, якщо мова йде про освіту юридичну. Наша розповідь – про Івано-Франківський факультет Одеської національної юридичної академії (ОНЮА), одного з провідних юридичних вишів України.
Цього року факультет реорганізували з навчально-консультаційного центру ОНЮА. Тут діють чотири кафедри. Вирішується питання про відкриття ще двох.
Майбутніх фахівців готує професійний науково‑педагогічний колектив. І це не просто слова, адже 80 % викладачів – це доктори і кандидати наук. Минулого року викладачі та аспіранти факультету захистили вісім, а у першій половині цього року – три кандидатські дисертації. Деканом є відома в Україні людина, академік Академії наук вищої школи України, доктор юридичний наук, професор, заслужений юрист України Віктор Басай.
Івано-Франківський факультет здійснює підготовку фахівців‑юристів освітньо-кваліфікаційних рівнів «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Діє аспірантура та військова підготовка офіцерів запасу.
Студенти старших курсів можуть обрати один із видів спеціалізації, які є на факультеті: прокурорсько‑слідча, цивільно-правова, державного управління та міжнародно-правових відносин, соціально-правова. Сфера працевлаштування випускників така ж широка: суди, органи прокуратури і досудового слідства, адвокатура, нотаріат, органи юстиції, СБУ, внутрішніх справ, митної та податкової служб, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, юридичні науково‑дослідні та навчальні заклади, юридичні служби підприємств, організацій, банків тощо. Це дуже актуально, адже в органах місцевого самоврядування нині є дефіцит юридично грамотних працівників. Юристів не вистачає навіть у школах. Основи правознавства там викладають здебільшого історики.
Для надання освітніх послуг Івано-Франківський факультет ОНЮА використовує відокремлений чотириповерховий будинок загальною площею понад 3 тис. кв. м. Будівля включає чотири лекційні аудиторії на 140‑150 чоловік кожна, дві – на 100 чоловік, а також 23 аудиторії для проведення практичних занять. У приміщенні є бібліотека з читальним залом на 80 місць, два комп’ютерні класи та криміналістична лабораторія. Має факультет і стадіон та спортивний зал для занять фізкультурою. Студенти факультету забезпечуються гуртожитком готельного типу, який розташований поруч із навчальним корпусом. У 2011 році планується реорганізація Івано-Франківського факультету в юридичний інститут з трьома-чотирма факультетами.
«Нині в Україні юристів готують 284 навчальні заклади, – каже Віктор Басай. – Усі розуміють, що потреби в цьому немає. Наукові кадри треба акумулювати у декількох найпотужніших вузах. Питання має стояти не в кількості, а в якості. І саме так працює наш факультет».
Абітурієнтам на замітку
- форма навчання – денна, вечірня, заочна;
- чотирирівнева система навчання (молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр);
- термін навчання для денної форми: освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» (на основі базової середньої освіти) – 3 роки, «бакалавр» – 4 роки, «спеціаліст» та «магістр» – 1 рік;
- термін навчання для вечірньої та заочної форми навчання: «бакалавр» – 5 років, «спеціаліст» – 1 рік, «магістр» – 2 роки.
Для зарахування на перший курс вступники на основі повної загальної середньої освіти подають сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з таких конкурсних предметів:
1. Українська мова та література;
2. Історія України;
3. Іноземна мова, або математика, або біологія, або географія (один із перелічених).
Адреса факультету: 76007, м. Івано-Франківськ, вул. Максимовича, 13.
Телефон приймальної комісії: (0342) 72‑07‑51.
Ліц. МОН України, серія АБ, № 498424 від 11.11.09 р.
Comments are closed.