Яскраве сонце вже припікає на повну, і як тут не згадати про такий необхідний аксесуар, як сонцезахисні окуляри. Зазвичай, вибираючи їх, ми дивимося, чи личать, чи модні та комфортні. Та варто пам’ятати, що сонцезахисні окуляри – перш за все захист для ваших очей. Як не помилитися з вибором – у розмові з директором магазину «IVO-Оптика» Ігорем Ганжою.
— Пане Ігорю, що найголовніше у сонцезахисних окулярах?
— Головне, аби вони дійсно захищали від шкідливого сонячного випромінювання. Фішкою є лінза. Технологія її виготовлення дуже складна, це матеріал, який ламає промінь світла та розкладає на спектр. Таким чином шкідливе ультрафіолетове світло не потрапляє в наше око.
— А якщо лінза просто темна?
— Тоді можна нашкодити – надзвичайно. От одягли ми темні неякісні окуляри – зіниця розширилась, і максимум ультрафіолету потрапляє в око. Це може викликати катаракту, глаукому, безліч захворювань. Падає зір, може призвести навіть до сліпоти.
Я ще розумію, коли доросла людина бере такі окуляри. Вона йде на це свідомо. Шкода дітей. Бо в них формується організм, і від 15 років починаються величезні проблеми з зором. А око – це чи не єдиний орган, який сьогодні не можна відновити.
— Як впевнитися в якості?
— Просто. Спеціалізовані крамниці не продають неякісний товар. Репутація дорожче. Вважаю, що кожен магазин, який себе поважає, має придбати прилад для перевірки – шкідливі окуляри чи ні. В нас такий є. Будь-хто може прийти та перевірити свої окуляри.
— Починається сезон відпусток, усі рушають на моря. Які окуляри краще для цього випадку?
— На морі дуже багато яскравого сонячного проміння. Тож окрім того, що лінзи мають захищати від ультрафіолету, вони повинні захищати і від світла. Це також важливо, бо яскраве світло шкодить. Потрібні окуляри мінімум третьої категорії.
— Це які?
— Всі окуляри поділяються на чотири категорії. Перша – це майже прозорі, друга – затоновані, третя – темні, а четверта – найтемніші. Тобто у третій і четвертій забороняється водити автомобіль у похмуру погоду.
— До речі, про водіїв, що для них найкраще?
— Водіям потрібні окуляри другої категорії. Для них існують безліч різних лінз, які захищають не тільки від яскравого проміння, але й від бліків. Коли падає блік, він осліплює, як сонячний зайчик. Водій на кілька секунд втрачає орієнтацію та може навіть не побачити пішохода. Для цього треба вибирати поляризовані окуляри. Вони блокують світло, яке відбивається від інших поверхонь.
— Багато хто носить окуляри для зору, а хочеться мати й сонцезахисні, чи є якийсь універсальний вихід?
— Сам ношу окуляри та добре розумію ці проблеми. Колись рятувалися лінзами-хамелеонами. Але дизайн оправи був обмежений. Зараз технології пішли вперед. Можливості нашого магазину такі, що десь 70% сонцезахисних окулярів ми можемо переробити під оптику. Ще один варіант – можна одягнути контактні лінзи і будь-які сонцезахисні окуляри.
— А щодо оправ, які краще?
— Оправа – це вже імідж. Але рекомендація така – окуляри мають бути великими, аби захищали не тільки очі, але і шкіру навколо них. Ультрафіолет пришвидшує її старіння. Завжди кажу: у дощ ми беремо парасольку, і чим більше вона, тим краще ми захищені. Так само й з окулярами.
— Під кінець, які ціни?
— На окуляри можна потратити від 100 грн і цілий статок. Але зовсім не обов’язково витрачати божевільні гроші. Можна купити цілком якісні й за помірну ціну. Маємо бюджетні варіанти. Цього року на ринок вийшов український бренд під маркою «Provision». Досить якісні та класні. Максимальна ціна з усіма можливим прикрасами 500 грн. У комплекті – футляр, салфетка та гарантійне обслуговування на рік. Дитячі можна купити і за 100 грн. До речі, у нас тільки-но поступила колекція від «Hello Kitty». Цінова категорія 360 грн. Є гнучка система знижок: для постійних клієнтів, якщо брати дві пари окулярів – така собі акція «Приведи друга». Домовитись можна завжди. Головне, аби людина була задоволена своєю покупкою.
Comments are closed.