Ми не можемо його торкнутися чи побачити, відчути на смак чи вловити по запаху. Але знаємо – щастя існує. В якусь мить просто розуміємо, що є щасливими. Із запитанням про те, як наші люди уявляють собі щастя, «Репортер» вирушив на вулиці Івано-Франківська. Погода була чудовою і, можливо, саме тому нам вдалося переконати респондентів заповнити анкети. Тож ми опитали 50 чоловіків та жінок віком від 20 до 50 років.
«Чи вважаєте ви себе щасливою людиною?» – аж 73% відповіли ствердно, 20% запевнили, що ніколи не замислювалися над цим питанням. І тільки 7% визнали, що вони таки нещасні.
Далі ми спробували визначити, що ж робить наших людей щасливими. Більшість – 40% впевнено відповіли, що щастя – це коли живі та здорові близькі люди. 20% зазначили, що вони щасливі тоді, коли на душі спокійно. Ще для 13% – найбільша втіха, коли у їхній сім’ї мир та злагода. А 6% вважають – найкраще, що може бути, це коли тебе розуміють. Решта давали свої варіанти, переважно комбіновані. Для прикладу, «Коли є все, про що мрієш, і гармонія з самим собою», «Щастя – це гроші + здоров’я + кохання + вільний час + сім’я».
«Чого вам не вистачає для повного щастя» – найбільше прикарпатцям бракує впевненості у завтрашньому дні – так відповіли 27% опитаних. 20% запевнили, що їм не вистачає грошей, а ще 13% хотілося б кохання. По 7% набрали такі цінності, як друзі та здоров’я. Решта людей поставили галочку біля слів «для щастя маю усе».
Найбільшою загрозою своєму щастю 33% людей назвали втрату близьких. Ще 20% зізналися, що найбільш руйнівною вважають хворобу. По 6% набрали такі біди, як бідність і смерть. І ще один цікавий показник – 20% людей запевнили – «нічого не боюся».
До речі, попитали ми у перехожих і про те, чи пам’ятають вони найщасливішу мить у своєму житті. Опрацювавши відповіді, отримали такі результати: 20% – не пам’ятають. Дехто стверджував, що щасливий кожного ранку, тому що прокидається, дехто пригадував цікаві подорожі та зустрічі з друзями. Але 60% респондентів пригадували миті, пов’язані зі своїми дітьми: коли вони народилися чи досягли чогось у житті – поступили у ВНЗ, вийшли заміж, подарували онуків. І це при тому, що пропонованих відповідей на це запитання в анкеті не було.
Ось така доволі райдужна картина вимальовується – у більшості своїй наші люди вважають себе щасливими і не бояться ніяких негараздів. До речі, їхні відповіді давали чітке розуміння того, що щастя дає сім’я. Незважаючи на всі тисячі дріб’язкових непорозумінь, саме рідні люди є основною запорукою щастя.
Оксана, перебуває у декретній відпустці:
«Найбільше щастя – це мій син, він кожен день наповнює мене радістю. Найщасливіша мить – коли його після пологів поклали на мене. Пологи були дуже важкими. Але у той момент я вже не відчувала болю. Те відчуття просто не можливо описати – наче радість просто тече у тебе по венах».
В’ячеслав, підприємець:
«Думаю, що щастя – це коли є заради чого або заради кого жити і так отримувати від життя задоволення. Коли знаєш, що ти зробив справу і вона дала результат, коли після роботи тебе зустрічає кохана жінка та діти. Я рідко про це замислювався, але, думаю, це і є щастя».
Уляна, студентка:
«Для мене щастя – це життя. Я щаслива уже від того, що живу. Я в житті оптиміст і радію всьому. Але найбільше щастя – це мої батьки і рідні, друзі, які завжди допоможуть, і, звісно, кохана людина, яка в будь-якій ситуації зрозуміє і підтримає».
Олександр, архітектор:
«Щастя не залежить від того, є у нас щось чи немає. Самі по собі ні сім’я, ні гроші, ні кохання не гарантують щастя. Важливими для виникнення цього відчуття є тільки те, як ми це все сприймаємо. Тому я намагаюся дивитися на все з позитивної точки зору і так робити себе щасливим».
Comments are closed.