Соціум

Яке воно – наше щастя?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ми не можемо його торкнутися чи побачити, відчути на смак чи вловити по запаху. Але знаємо – щастя існує. В якусь мить просто розуміємо, що є щасливими. Із запитанням про те, як наші люди уявляють собі щастя, «Репортер» вирушив на вулиці Івано-Франківська. Погода була чудовою і, можливо, саме тому нам вдалося переконати респон­дентів заповнити анкети. Тож ми опитали 50 чоловіків та жінок віком від 20 до 50 років.

«Чи вважаєте ви себе щасливою людиною?» – аж 73% відповіли ствердно, 20% запевнили, що ніколи не замислювалися над цим питанням. І тільки 7% визнали, що вони таки нещасні.

Далі ми спробували визначити, що ж робить наших людей щасливими. Більшість – 40% впевнено відповіли, що щастя – це коли живі та здорові близькі люди. 20% зазначили, що вони щасливі тоді, коли на душі спокійно. Ще для 13% – найбільша втіха, коли у їхній сім’ї мир та злагода. А 6% вважають – найкраще, що може бути, це коли тебе розуміють. Решта давали свої варіанти, переважно комбіновані. Для прикладу, «Коли є все, про що мрієш, і гармонія з самим собою», «Щастя – це гроші + здоров’я + кохання + вільний час + сім’я».

«Чого вам не вистачає для повного щастя» – найбільше прикарпатцям бракує впевненості у завтрашньому дні – так відповіли 27% опитаних. 20% запевнили, що їм не вистачає грошей, а ще 13% хотілося б кохання. По 7% набрали такі цінності, як друзі та здоров’я. Решта людей поставили галочку біля слів «для щастя маю усе».

Найбільшою загрозою своєму щастю 33% людей назвали втрату близьких. Ще 20% зізналися, що найбільш руйнівною вважають хворобу. По 6% набрали такі біди, як бідність і смерть. І ще один цікавий показник – 20% людей запевнили – «нічого не боюся».

До речі, попитали ми у перехожих і про те, чи пам’ятають вони найщасливішу мить у своєму житті. Опрацювавши відповіді, отримали такі результати: 20% – не пам’ятають. Дехто стверджував, що щасливий кожного ранку, тому що прокидається, дехто пригадував цікаві подорожі та зустрічі з друзями. Але 60% респондентів пригадували миті, пов’язані зі своїми дітьми: коли вони народилися чи досягли чогось у житті – поступили у ВНЗ, вийшли заміж, подарували онуків. І це при тому, що пропонованих відповідей на це запитання в анкеті не було.

Ось така доволі райдужна картина вимальовується – у більшості своїй наші люди вважають себе щасливими і не бояться ніяких негараздів. До речі, їхні відповіді давали чітке розуміння того, що щастя дає сім’я. Незважаючи на всі тисячі дріб’язкових непорозумінь, саме рідні люди є основною запорукою щастя.

Оксана, перебуває у декретній відпустці:

«Найбільше щастя – це мій син, він кожен день наповнює мене радістю. Найщасливіша мить – коли його після пологів поклали на мене. Пологи були дуже важкими. Але у той момент я вже не відчувала болю. Те відчуття просто не можливо описати – наче радість просто тече у тебе по венах».

В’ячеслав, підприємець:

«Думаю, що щастя – це коли є заради чого або заради кого жити і так отримувати від життя задоволення. Коли знаєш, що ти зробив справу і вона дала результат, коли після роботи тебе зустрічає кохана жінка та діти. Я рідко про це замислювався, але, думаю, це і є щастя».

Уляна, студентка:

«Для мене щастя – це життя. Я щаслива уже від того, що живу. Я в житті оптиміст і радію всьому. Але найбільше щастя – це мої батьки і рідні, друзі, які завжди допоможуть, і, звісно, кохана людина, яка в будь-якій ситуації зрозуміє і підтримає».

Олександр, архітектор:

«Щастя не залежить від того, є у нас щось чи немає. Самі по собі ні сім’я, ні гроші, ні кохання не гарантують щастя. Важливими для виникнення цього відчуття є тільки те, як ми це все сприймаємо. Тому я намагаюся дивитися на все з позитивної точки зору і так робити себе щасливим».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.