Соціум

Як себе полюбити?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Люди часто комплексують. Через будь-що: то обличчя не таке, то губи некрасиві, шия худорлява, руки товсті і т. п. Але ж звідки це береться? За словами психолога Наталії Шаповалової, всі комплекси виникають від низької самооцінки. А її, каже лікар, найчастіше прищеплюють батьки ще в дитинстві, мовляв, моя дитина не хоче вчитися, не ходить гуляти, вона нечемна. А низька самооцінка руйнує свідомість. Людина зациклюється на собі, на своєму вигляді, на своїх вадах, на які, як їй здається, всі звертають увагу. Що ж робити? Психолог радить мотивувати себе до боротьби.

«Наприклад, ви товстий, – говорить пані Наталія. – Ну то ніколи не кажіть, що вам потрібно сідати на дієту. Кажіть, я люблю себе таким, який є, та хочу бути ще кращим».

Але в жодному разі не ставте собі завдань вищих за можливості.

«Був випадок, коли чоловік комплексував через свою зарплату, – розповідає лікар. – Він почав буквально зі шкіри вилазити, щоб заробити більше грошей та зробити кар’єру. Але далеко не кожен може видертися на верх. Це призвело до неврозів, через які йому довелося звертатись до психіатрів».

Духівник Івано-Франківської духовної семінарії о. Олесь Будзяк говорить, що комплекси є й гріхом. «Є заповідь – «Люби ближнього свого, як самого себе». А як людина може полюбити ближнього, коли вона себе не любить? – каже священик. – Не потрібно робити культу тіла чи думати тільки про зовнішній вигляд. Але треба розуміти, що Бог нас любить такими, якими нас створив. Краса не робить людину ближчою до Бога. Більшість святих не були красивими, але були сильними духом».

Аби побороти комплекси, Наталія Шаповалова радить більше спілкуватися з впевненими у собі людьми та пропонує один із тренінгів. «Берете аркуш паперу. З одного боку пишете те, що вам у собі подобається, з іншого – те, що не подобається. Щоранку закривайте негативну сторону аркуша та читайте тільки позитив. Через місяць читайте раз на тиждень, через три місяці – раз на місяць. Уже через півроку ви будете любити себе значно більше», – говорить психолог.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.