Може, це й звучить трохи пафосно, але від сантехніки, від комфортабельності ванної кімнати чи туалету залежить, яким буде кожен ваш день. Бо саме звідти він зазвичай і починається.
Імпорт не завжди кращий
Вибираючи сантехніку, варто пам’ятати, що вона встановлюється не на один сезон, а ґрунтовно і надовго. Перше запитання: вітчизняна чи імпортна? Не можна говорити однозначно, що все, що «наше», то погано, а усе що «їхнє» – добре.
Необов’язково сантехніка має бути дорогою. Купа виробників виготовляють недорогу, але тим не менш гідну та якісну продукцію. У цьому випадку тільки клієнт визначає – скільки він готовий витратити на той чи інший товар. Практично у будь-якого виробника є як дорогі колекції сантехніки з оригінальним дизайнерським оформленням, так і дешевші.
Єдине – спеціалісти категорично не рекомендують купувати продукцію азіатських заводів, а також сантехніку маловідомих, непопулярних виробників. Краще надати перевагу перевіреним маркам.
Ці поради стосуються не тільки фаянсу, але й меблів для ванних кімнат. Не завжди є сенс платити більші гроші за країну-виробника. Практично всі меблі виготовляють з фінського вологостійкого ДСП. Його коефіцієнт розбухання дуже малий. Для додаткового захисту від вологи ці вироби покривають двома шарами вологозахисної фарби.
Дзеркала для ванних кімнат також вологостійкі. Вони недешеві, тому що їх виготовляють з використанням срібла, що запобігає корозії покриття й загалом збільшує термін служби. Єдине, що перехиляє шальки терезів у бік вітчизняних меблів – це її габарити. При пересічних розмірах наших ванних кімнат дуже важко туди вписати, наприклад, комплект меблів з Італії.
Комфорт і функціональність
Щодо дизайну сантехніки, то тут, як в одязі, головне – комфорт і функціональність, і це не порожні слова. Адже у ванній кімнаті ми проводимо не так мало часу, іноді настрій псується на цілий день, якщо ранок не вдався…
Головне запитання, яке продавці ставлять клієнтам, особливо при виборі меблів, ванн, душових кабін – чого вони самі чекають? Іноді з’ясування цього займає більше часу, ніж власне вибір. А новинок зараз дуже багато.
При облаштуванні ванної кімнати й туалету необхідно пам’ятати, що в цих приміщеннях ремонт роблять в середньому раз на 10 років, а в житлових кімнатах – раз на три-п’ять.
Слід звернути увагу і на вибір кольору. Краще його підбирати заздалегідь, а не під час ремонту. Якщо покупець зупинився на кольоровій сантехніці, йому необхідно знати, що купувати і раковину, і компакт необхідно не тільки одного виробника, але й одного року випуску. Причина проста: емаль сантехнічних виробів має 16 відтінків білого кольору. Спробуйте уявити, скільки є відтінків блакитного. І дуже рідко колір у каталозі відповідає дійсному.
Сидіти треба зручно
Унітази бувають кількох типів: підвісні (кріпляться до системи інсталяції), підлогові або компакти (з керамічним бачком) та підлогові приставні до стіни (бачок прихований всередині стіни).
Перевага підвісних у тому, що така конструкція дозволить значно збільшити корисну площу санітарної зони. Ще один плюс – простота у догляді та обслуговуванні, адже тут немає зайвих елементів (керамічний бачок) та важкодоступних місць.
Підлоговий (приставний) унітаз теж має плюс – він не вимагає будь-яких додаткових витрат на монтаж, як у попередніх варіантах. Але суттєві мінуси цих унітазів – додатковий догляд. І, звісно, такий унітаз займає значно більше місця.
Ванна чи душ?
Особливо уважно треба вибирати ванну чи душову кабіну. До слова, це і є найскладніше питання: ванна чи душова кабіна? Якщо в родині є хоча б одна людина, яка віддає перевагу ванні – жертвувати нею не можна в жодному разі. Зробити з ванни душову кабіну набагато простіше, ніж навпаки.
Нині чавунні ванни – вчорашній день. З появою акрилу та полімерів вибір просто величезний. Цей матеріал абсолютно непористий, теплий на дотик, простий у догляді й дуже пластичний, що дозволяє робити ванни будь-яких розмірів.
При використанні акрилу в невеликих кімнатах дуже добре вживаються асиметричні ванни, які дозволяють більш раціонально використовувати скромний простір. При розмірі ванни 150х100, корисний простір значно більший за звичайні моделі. А різноманітність запропонованих форм втілить у життя навіть найсміливіші фантазії.
Нема необхідності купувати ванну в тій комплектації, яку нав’язують виробники. Добрі фахівці встановлять обране вами обладнання відповідно до побажань.
І наостанок
Сантехніка не є винятком із правил, вона також має гарантійний термін експлуатації. Коли купуєте, поцікавтеся, де знаходиться найближчий сервісний центр виробника, та які він надає умови гарантійного і післягарантійного обслуговування. Після закінчення гарантійного терміну сервіс, що розташований неподалік, згодиться і тоді, коли вийде з ладу окрема деталь вашої сантехніки.
Comments are closed.