Соціум

Відпочиваємо компактно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У шаленому ритмі нинішнього життя відпочинок потрібен людині як ніколи. А якщо немає можливості взяти пристойну за часом відпустку, а вільними є лише один-два дні вікенду? Про це — далі.

До Європи на вихідні

Тури вихідного дня — термін, який є на слуху в туристів останні кілька років. Вони розраховані саме на людей із браком вільного часу. Коротка поїздка дозволить змінити обстановку, набратися нових вражень, сил і натхнення після важкого робочого тижня, скинути весь накопичений негатив і багаж проблем.

«Нині можна провести вікенд у Парижі, Амстердамі, Барселоні, — розповідає керівник туристичної фірми «Dolce ViTa» Вікторія Сільде. — Туристи можуть також відвідати Прагу, побувати у Відні та інших мальовничих куточках Європи. Таким чином звичайний вікенд можна зробити справді яскравим».

Закордонні подорожі на вікенд переважно тривають три-чотири дні. Група виїжджає у п’ятницю, а повертається в неділю ввечері, або в понеділок зранку. Планувати подорож за кордон слід як мінімум за два тижні до неї, адже спершу треба підготувати документи та отримати візу, на це йде близько 10 днів. Ціни на ці подорожі залежать від того, куди саме ви їдете. Приміром, поїздка до Франції буде коштувати дорожче, ніж, наприклад, до Чехії, — ціновий діапазон тут починається від 300 євро. А от Угорщина чи Австрія — від 200 євро.

Якщо робочий графік все ж не дозволяє перетнути кордон, то можна провести активний вікенд і в Україні. Такий відпочинок популярніший, бо він є дешевшим.

«Активно відпочити на вихідних можна у самому серці Карпат, — продовжує Вікторія Сільде. — Нині туристи можуть зайнятися рафтингом, парапланінгом, сафарі, покататися на конях, відвідати музеї, чи просто позбирати гриби та ягоди у веселій компанії».

Велосипед усюди пройде

Прихильники дивану можуть не повірити, але ровер — чудовий відпочинок на вихідні. Як кажуть велолюбителі, в Івано-Франківську оптимальним є маршрут від міського озера через парк до центру. Там можна зробити перепочинок в одному з літників, припаркувати ровери (вже є де), зайти, наприклад, до музею. Можна проїхатись і пішими екскурсійними маршрутами. А потім можна гайнути на Вовчинецькі пагорби.

«Недавно ми виграли грант міської ради на створення велопарку, — говорить Роман Ганжа, керівник майстерні «Велохата» та обласної федерації велоспорту. — Наразі це все є лише на папері. Велопарк планується у Вовчинецьких горах. Облаштуємо там кілька маршрутів — від складних спортивних до легших, прогулянкових. Кожен із них матиме розмітку своїм кольором. Буде там і привал-велопарковка із дашком та альтанкою, куди не матимуть доступу автомобілі».

Нині проїхатися на велосипеді можна навіть, якщо у вас його немає. «Велохата» дає напрокат. За словами Романа Ганжи, переважно їх беруть люди, які збираються вирушити на прогулянку у Вовчинці, або ж далі — у Карпати. Недавно чотирма велосипедами скористалися навіть туристи з Англії, і залишились цілком задоволеними. Взяти один велосипед на добу коштує 75 грн. Якщо ж брати більше велосипедів на довший термін, отримаєте суттєву знижку.

«Сьогодні в українській велосипедній моді з’явилися свіжі єврпейські течії, — каже Ганжа. — Для міських прогулянок гірський велосипед не зовсім підходить, тож нині популярність завойовують так звані сіті-байки та фіт-байки. Це ровери з мінімальною кількістю деталей, легкі та практичні. Виглядають вони як велосипеди Харківського велосипедного заводу, але в яскравих кольорах у стилі 1960 х та на нових компонентах. Також нині дівчата пересідають на жіночі велосипеди з корзинками, заниженою рамою, педальними гальмами та усілякими зручностями».

У 2011 році обласна федерація велоспорту створила байкпарк у містечку Пилипець, що за Виш­ківським перевалом на Закарпатті. Місцевий гірськолижний курорт нині облаштовують якісними професійними велосипедними трасами, а двокрісельний витяг вже обладнали кріпленнями для велосипедів. Минулого року там зробили дві траси середнього і складного рівнів, цьогоріч — трасу двометрової ширини для початківців.

Якщо врахувати, що за два кілометри звідти є Шипітський водоспад, а трохи далі — озеро Синевір, то вікенд на Пилипці має бути дуже хорошим відпочинком. Безлімітний абонемент на день катання в Пилипці кош­тує 90 грн., на два вихідних дні — 140 грн. Працює і прокат велосипедів.

Вибратися на відпочинок нині значно легше, ніж здається. Найголовніше — це бажання переключитися на позитивний настрій і не боятися нових пригод і вражень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.