Соціум

Тварини у домі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще зовсім недавно знайти хороший корм для своєї кішки чи собаки було важко. Зоомагазинів було небагато, та й їхні товари не завжди були якісними. Нині магазини з тваринками, кормами та іншими товарами для домашніх улюбленців уже не рідкість. «Репортер» поцікавився, що ж нині є на полицях цих закладів.


Кризою кішку не нагодуєш

Основний товар зоомагазину – домашні тваринки та корм для них. Люди йдуть сюди переважно за їжею для своїх улюбленців, а також за найрізноманітнішими іграшками, тарілочками, піддонами, присипками тощо. До прикладу, колись люди самі діставали пісок для кішок, прилаштовували вдома дощечки, щоб кішка точила свої кігті. Нині усе це можна купити.

Власник магазину «Зоотовари» Іван Чернецький справжнім зоомагазином вважає тільки той заклад, де є тварини. Магазини, де їх немає, називає «кормушками». За його словами, нині в зоомагазинах представлені товари на будь-який смак та для будь-якого гаманця.

Катерина, продавець магазину «Пітон», каже, що під час кризи клієнтів стало дещо менше, але люди йдуть, адже тварини все одно хочуть їсти. До зоомагазинів ходять як звичайні любителі, так і серйозні спеціалісти у справі розведення домашніх тварин.

Зоохарчування

Питання про те, чим саме годувати кота чи собаку – «їдою зі столу», сухим чи вологим кормом – кожен хазяїн вирішує самостійно. Якщо збираєтеся годувати свою тваринку готовими кормами, то запам’ятайте одне правило: віднині треба виключити з раціону «домашню їжу».

Найчастіше найголовнішим чинником у купівлі товарів для тваринок стає гаманець. Корми поділяються на три категорії: економ-клас, середній клас і преміум-клас. Найпопулярнішими сьогодні є сухі корми.

Дешевий корм не означає поганий. Утім, він менш збалансований, має в собі значно менше вітамінів та мікроелементів, ніж дорожчі харчі.

То чим кормити? Заступник начальника міської ветеринарної лікарні Марія Губернат каже, що однозначної відповіді на це питання немає. Хтось кормить тварин зі свого столу, хтось все життя дає їм сухі корми. Та кожен такий корм має свої особливості. До прикладу, він може викликати у кота сечокам’яну хворобу. Власник тваринки повинен уважно слідкувати за своїм домашнім улюбленцем, за його поведінкою. Якщо бачить проблеми, треба обов’язково звертатися до ветеринарного лікаря, а не чекати, що «все само пройде».

Водне царство

Окреме питання – акваріуми. Колись догляд за рибками забирав по кілька годин на день. Нині ж, із сучасними акваріумами та пристроями для них – не більше півгодини.

Якщо у вас немає часу постійно годувати своїх рибок, можна придбати автоматичну годівничку (придумали навіть таке). Згідно з налаштуваннями, кілька разів на день вона закидатиме в акваріум корм.

Сучасні фільтри для акваріумів проводять біологічну та навіть хімічну очистку води. Вони використовують активоване вугілля, яке ефективно вбирає шкідливі для рибок речовини. Для води є також великий вибір спеціальних засобів, які врівноважують її хімічні показники. Додавши в акваріум такий препарат, ви півроку можете не хвилюватися про вміст хлору, нітратів, нітритів у ній.

Для душі

Фахівці називають тварин домашніми психотерапевтами. На їхню думку, тваринки знімають негативну енергетику, додають позитиву, зменшують втому. Люди, які доглядають тварин, менше дратуються, більше розслабляються, вони більш відкриті та емоційно врівноважені.

У зоомагазинах кажуть, що особливо добре тваринки впливають на дітей. Вони стають організованішими, адже вже мають певні обов’язки. Головне – аби тварина не була для дитини простою іграшкою, а для батьків – зайвим клопотом.


Складнощі перекладу

Часто на упаковках з кормами можна зустріти англомовні позначки. До прикладу, якщо ви хочете купити для своєї кішки чи собаки корм із м’яса ягнят, шукайте слово «Lamb». Однак не все так просто – слід звернути увагу на деякі деталі.

•    Fresh Lamb 70 % – це означає, що для виготовлення корму використали свіже м’ясо.
•    Lamb By-Products 70 % – мова йде про субпродукти, відходи скотобоєнь. У кращому випадку, це мозок, легені, нирки, а в гіршому – кров, кістки, сухожилля, шкіра, кишки.
•    Lamb Meal 70 % – кількість використаної муки з попередньо переробленого м’яса ягняти.
•    Dehydrated Lamb – мука з дегідрованого м’яса ягняти.
•    Lamb By-Product Meal – мука з висушених субпродуктів ягняти, але не з м’яса.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.