Соціум

Світ тісний

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сайти «VKоntakte», «Одноклас-сники. ru» та інші вже не перший рік є невід’ємною частиною життя близько 7 млн. українців. Із них майже 1 млн. відвідує ці сайти щоденно. Про популярність такого роду спілкування свідчить і те, що українські користувачі поділилися на два табори: прихильників і противників соціальних мереж.

Одні вважають, що спілкування он-лайн дає можливість, незважаючи на кордони та інші перешкоди, дістати необхідну інформацію та розповісти всім охочим про свої захоплення, життя, бізнес тощо. Інші або просто вбачають у цих сайтах якусь небезпеку для себе, або використовують неприналежність до соцмереж як спосіб самовираження. Є й такі, що досі не мають можливості користуватися Інтернетом для власних потреб.

«Соціальні мережі я почала використовувати спершу просто для інтересу. Щоби спілкуватись із друзями вдень і вночі, відшукати старих знайомих, дізнатись, як вони живуть, а ще – для економії грошей на телефоні, – розповідає студентка університету нафти і газу Юля Качак. – А зараз інколи витрачаю на спілкування в мережі досить багато часу. Особливо, коли на практиці сама в гуртожитку – щоб не померти від нудьги «засідаю» у Facebook або ВКонтакті».

Але що таке соціальні мережі, в чому полягає їх основне призначення? «Соціалки – це спеціальні он-лайн програми, створені для спілкування та обміну інформацією, – пояснює Роман Дорошенко, спеціаліст українського відділу міжнародної компанії Xvand Technologies Corporation, яка працює в галузі інтернет-технологій. – Спочатку вони функціонували лише для поновлення старих контактів, як от перша соціальна мережа Classmates.com. Її у 1995 році створили американці Ренді Конрадс і його син після невдалої спроби відшукати своїх однокласників з допомогою Інтернету. Потім виникли інші. Згодом все більше людей почали використовувати соцмережі їх для пошуків нових знайомств і навіть для бізнесу. Нині часто можна натрапити на мережі доволі дивного напрямку, наприклад, MyChurch.com – сайт для створення власної церкви, Ravelry – мережа для любителів в’язання гачком».

На думку Романа, основним джерелом прибутку для власників соціальних мереж є реклама. Адже, що більша відвідуваність сайту, то більше шансів донести інформацію про продукт до потен-ційного споживача. Також деякі мережі можуть надавати різного роду платні послуги – наприклад, продаж віртуальних іменних подарунків.

Останніми роками є багато чуток щодо безпеки інформації в соціальних мережах. То кажуть про те, що їх зробили спецслужби для збору інформації, то про те, адміністрація самих мереж може якось використовувати особисті дані користувачів у власних цілях.

«Дійсно, в Інтернеті поширюються чутки про те, що інфор-мація на сайтах Vkontakte та Одноклассники прослідковуєтья федеральними службами, – каже Роман Дорошенко. – Але реальних доказів цієї версії ще не було. Основна небезпека використання соціальних мереж полягає в тому, що вони страшенно затягують. Люди починають проводити більше часу, спілкуючись он-лайн, а не віч-на-віч. Також лякає те, що на цих сайтах «зависає» дуже багато дітей, а тамтешній контент (зміст) не завжди є корисним для них. Та й узагалі, іноді за фоткою рожевого зайчика може приховуватися небезпечний збоченець».

Про небезпеку говорять і психологи. «Надмірне спілкування в мережі може призвести до знехтування життєвих цінностей і навіть до самогубства, – стверд-жує дитячий психолог Марія Миколайчук. – У дітей, які актив-но використовують соцмережі, може розвинутися неадекватний погляд на навколишній світ. Також зростає ризик здійснення безкон-трольних вчинків».

Утім, є і плюси. «Це – як вечір зустрічі випускників, де кожен пишається собою і виставляє найкращу інформацію про себе», – ділиться враженнями менеджер Андрій Мельник. На його думку, ці сайти дають змогу спілкуватись із друзями, родичами, однокашниками – хто зараз далеко, кого давно не бачив, а дуже хочеться.

Аби дізнатись, яку все ж таки роль грають у нашому житті соціальні мережі, на одній із них – Blogreader – провели опитування на тему «Чим є для вас соціальна мережа?». Результати показали: 40 % опитуваних вважають соціалки лише засобом для спілкування, 26 % – використовують їх для пошуку інформації, 23 % просто проводять час, а решта 11 % використовує мережі для розваг і пошуку нових знайомств.

Хай там як, а соціальні мережі є ще одним засобом зв’язку, який робить світ тіснішим. І, незважаючи на кордони та відстані, ми всі є частиною одного цілого.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.