Соціум

Світ іншими очима

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Краще зекономити на вбранні, аніж на якісних окулярах, кажуть лікарі-офтальмологи. Адже поганий зір приносить дискомфорт, обмежує рухи та погіршує настрій. Тим, хто має проблеми з очима, спеціалізовані магазини оптики нині пропонують широкий вибір окулярів, контактних лінз та аксесуарів. Як то кажуть, до кольору, до вибору – були б гроші.

Діагностика

За словами лікаря-офтальмолога мережі магазинів «Оптика Люкс» Жанни Паращук, найчастіше пацієнтами «очних» лікарів є діти, які йдуть в перший клас, і пенсіонери, котрі приходять на плановий огляд чи для зміни лінз.

«Побутує думка, що чим раніше вдінеш окуляри, тим швид-ше «посадиш» собі зір, – говорить Жанна Паращук. – Насправді це не так. Окулярами ви допомагаєте своїм очам. Головне – не економити на лінзі. Адже хороші окуляри є тоді, коли в них якісна лінза. Бо на оправі можна зекономити, на лінзі – в жодному разі».

Щоб розпочати пошук потрібних вам окулярів, перш за все треба звернутися до лікаря, який перевірить зір і призначить окуляри. Робиться це за допомогою комп’ютерної діагностики – рефрактометрії*.

Зараз чи не кожний магазин оптики пропонує консультацію окуліста та діагностику зору. Все можна зробити, як кажуть, не відходячи від каси.

Вибір

Окуляри. Не можна з впевненістю сказати, які лінзи для окулярів кращі: пластик чи скло. Кожен вибирає сам: по зручності, якості та комфорту.

Скло. Має багато недоліків. Найперше – воно травматичне, якщо б’ється, то може пошкодити око. Окуляри з великими діоптріями будуть важкими (на переніссі будуть відбиватись носики). На скло не поставиш тонування такої якості, як це можна зробити з пластиковою лінзою.

Єдина перевага скла – на ньому значно пізніше з’являються подряпини, ніж на пластику.

Пластик. Окуляри з пластиковими лінзами є легкими і безпечними. Пластик практично не б’ється. Пластикові лінзи можна забарвити практично у будь-який колір, на них можна поставити більше покриттів.

Лінзи. Контактною корекцією користуються переважно молоді люди. Лінзи мають ряд переваг:

• У них можна вести активний спосіб життя.
• Всі предмети виглядають натурально, без зменшення і викривлення.
• До лінз легко звикнути.
• Можна підсилити або змінити колір очей.
• Контактні лінзи не запітнівають при зміні температури узимку.

«Основний недолік лінз у тому, що вони тільки допомагають краще бачити відповідно до вашого зору, а окуляри покращують зір», – говорить лікар-офтальмолог магазину оптики Галина Гармаш.

Догляд

Окуляри.

• Кладіть окуляри завжди тільки лінзами догори.
• Регулярно протирайте лінзи зволоженим м’яким матеріалом (мікрофібра, шовк, замша) або спеціальними серветками.
• Знімайте та надягайте окуляри тільки двома руками, акуратно тримаючи за дужки.
• Не використовуйте окуляри в якості обруча для волосся: ширина чола трохи більша, ніж ширина обличчя – дужки та гвинтові з’єднання будуть деформуватися.

Лінзи. Контактні лінзи треба щодня очищувати та дезінфікувати для забезпечення максимальної безпеки їх носіння. Для цього використовуються багатофункціональні розчини та антипротеїнові пігулки. Одну таблетку розчиняють у розчині та залишають у ньому лінзи на ніч. Після цього її необхідно ретельно промити у свіжому розчині.

Зорові проблеми

«Аби знати та контролювати свій зір, одноразового огляду недостатньо. Такі навідини до фахівця мають бути як мінімум раз на три роки, – говорить Жанна Паращук. Адже око – це єдина слизова оболонка, яка не прикрита шкірою. Тому вона потребує постійного догляду».

Найчастіше втому та диском-форт очей ми відчуваємо після роботи з комп’ютером чи довготривалого перегляду телевізора. Як зазначають лікарі, люди самі собі шкодять. «За нормою, як для дітей, так і для дорослих, телевізор потрібно дивитись тільки дві-три години на день на відстані трьох метрів, – наголошує Галина Гармаш. – У жодному випадку не лежачи, чи впритул до монітору. Це лише погіршить ваш зір і викличе головні болі. За комп’ютером можна сидіти не більше як три години, робивши невеличкі перерви».

Якщо ваші очі перевтомились і потребують негайної реабілітації, пропонуємо вам декілька простих вправ:

– Перевести погляд з короткої відстані на дальню. Тобто подивитись у вікно чи сфокусувати зір на якомусь предметі, який знаходиться далеко від вас.
– Закривши очі, промасажувати їх пальцями – круговими рухами протягом хвилини.
– Підняти очі догори, виконати ними рухи по колу за годинниковою стрілкою, потім – проти годинникової стрілки. Повторити п’ять разів.

До лиця

Пропонуємо вам декілька порад, як підібрати оправу для окулярів до вашої форми обличчя.

Прямокутне. До такого типу обличчя пасують моделі із чіткими прямими лініями, закруг-леними кутами та кольоровими дужками.

Круглому обличчю підійде оправа з підкресленими прямими лініями та скельцями прямокутної форми. Верхній край оправи має повторювати лінію брів.

Трикутне. Окуляри не повинні сидіти високо на переніссі. Уникайте великих оправ, особливо квадратної форми із широкою перемичкою на переніссі, а також лінз яскравих, насичених кольорів.

До класичної овальної форми обличчя підходить більшість оправ. Головне, щоб вони були пропорційні загальним розмірам. Краще уникати занадто дугоподібних дужок.

Квадратне обличчя. Тут найкраще підходить злегка закруглена оправа, що високо сидить на переніссі, – так підборіддя здається нижчим.

У кожного методу корекції зору є свої переваги. Вибір за вами, адже усі мають свої пріоритети: мода, зручність, комфорт, ціна. Головне – не розгубитись у розмаїтті варіантів і не забути, для чого ви обираєте цей аксесуар. Гострого вам зору!

* Рефрактометр – пристрій, що вимірює показник заломлення світла в середовищі.

Хлопець витатуював собі окуляри

Чого не зробить людина в гонитві за славою чи то за самоствердженням? Метью Маквел з Каліфорнії, фанат тату, вирішив шокувати людей своїми витатуюваними окулярами. За кілька годин він прославився на весь світ, адже процес «набиття малюнку» транслювався на одному з популярних сайтів.

Головне, щоб в майбутньому в нього не виникло проблем з зором, бо прийдеться носити відразу дві пари окулярів.

Цікаве про окуляри

Перші окуляри з’явилися в Італії у XIII столітті. У Флоренції 23 лютого 1305 року брат-домініканець Джордано да Рівалто згадував: «Не пройшло і 20 років з тих пір, як було відкрито мистецтво виготовлення окулярів, щоб поліпшити зір. Це одне із найкращих і необхідніших мистецтв у світі».

Перше зображення окулярів міститься на фресці церкви Тревізо (Італія), зробленої в 1352 році ченцем Томмазо та Модена.

Існують такі види спеціальних окулярів:

– Сонцезахисні. Перші сонцезахисні окуляри носили жителі Крайньої Півночі. То були шматки деревної кори з іншими матеріалами (зокрема кістками) з вузькими щілинами для очей.
– Окуляри для керування автомобілем. Вони дозволяють підвищити комфорт водія в умовах поганої видимості.
– Перфоровані. Це – дірчасті окуляри із темної пластмаси. Такого типу окуляри можуть бути застосовані і для корекції короткозорості. Недолік – їх не можна носити постійно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.