Дизайнерів споконвіку хвилює питання: чи так сильно відрізняються інтер’єри приміщень, в яких мешкають чоловіки і жінки? Чи є у створенні образу житла «статеве питання»? І чи є якісь суто чоловічі або жіночі прийоми декорування?
«Жіночий та чоловічий погляди на інтер’єр дійсно часто протилежні, – каже дизайнер Олександр Васів. – Жінці властиво внутрішнє відчуття домашнього затишку. Вона вдумливо ставиться до всього – від оселі в цілому до кольору кожної дрібної деталі. Чоловік же на більшість речей, від яких залежить відчуття комфорту, просто не звертає уваги – він прагне втілити в інтер’єрі свої життєві амбіції, професійні ідеї».
Як вважають дизайнери, «чоловічий» інтер’єр можна впізнати одразу: він зазвичай яскравіший, розрахований більше на зовнішній ефект, ніж на внутрішню гармонію. Дуже часто такий інтер’єр не тільки не продуманий в дрібницях, а навпаки має купу побутових незручностей. Проте, як то кажуть, справжньому творцеві не до цих дурниць. Інтер’єри з чоловічим характером відрізняються великою кількістю гострих кутів, сталевих конструкцій, скляних площин. Матеріали, використовувані в них, навіть на око жорсткі, тверді, часто грубі та необроблені, наприклад, камені із «рваною поверхнею» чи стара потерта цегла.
Натомість, «жіночий» інтер’єр завжди буде більш спокійним і обов’язково передбачить внутрішнє життя, можливість для відпочинку, споглядання. «На мою думку, відмінність між чоловічим і жіночим підходом до інтер’єру відображає принципово різний підхід до життя взагалі: Жінка намагається адаптуватися до навколишнього середовища, а чоловік прагне його завоювати, підкорити», – стверджує дизайнер Олена Мельникова.
До речі, і колірні переваги, як правило, сильно різняться. На думку жінок, бажану їм атмосферу легкості і таємничості здатні передати рожевий, блакитний, блідо-фіолетовий і салатовий кольори. У чоловіків часто все значно простіше: «енергійна» кімната – це сині, помаранчеві або жовті стіни, «спокійна» – білі або чорні. Тож якщо ви опинились у квартирі, де, скажімо, ванна викладена чорною плиткою, навіть не сумнівайтеся – ви ступили на чоловічу територію. До речі, дизайнери радять: якщо суперечки про колір стін і меблів заходять у глухий кут, можна поділити територію. Наприклад, дитячу та кухню «віддати» жінці, вітальню – чоловікові. Можливі й інші варіанти.
Аксесуари – окреме питання. Тут жінки невгамовні. Вони обожнюють статуетки, рюшечки, бантики. І лише чоловіча твердість може протистояти їх завзяттю. Тому, якщо не хочете зруйнувати сімейний бюджет, аксесуари краще купувати разом…
Але, незважаючи на всі відмінності, шляхом взаємних поступок і компромісів таки можна знайти той єдиний варіант інтер’єру, який буде тішити всіх членів сім’ї. Незалежно від статі.
Comments are closed.