Соціум

Про що розповідають вазони

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Напевно, в кожному домі є різні вазони чи квіти, які люди використовують як частину декору. Проте значення кімнатних рослин куди більше, ніж здається на перший погляд. І потребують вони особливого догляду.

Рослина, як дитина

«Не уявляю свого життя без квітів, — говорить Тетяна Грицак, яка 12 років працює з ними. — Вже пробувала себе у різних галузях, але саме тут, продавцем у квітковій крамниці, почуваюся найкраще. Я розумію кожну рослинку. Коли якийсь вазон не приживається, то беру його додому, відход­жую, а потім іноді усвідомлюю, що вже не можу його віддати. Це — як дитина».

Тетяна Грицак пробувала себе у різних галузях, але без квітів себе не уявляє 

За словами Тетяни, кожна квітка має свої потреби: тепло і холод, сонце й тінь. Але всім їм потрібна температура не менше 12 градусів. Із поливом теж є нюанси. Наприклад, орхідею, яка нині популярна в якості подарунка, потрібно поливати лише раз на два, а то й на три тижні. Роблять це особливим способом — замочують (купають).

«Для цього треба взяти якусь ємкість, повністю залити її водою, поставити туди пластмасовий горщечок із квіткою та залишити на 30-40 хвилин. Цього часу достатньо, — каже Тетяна. — Бо люди помилково залишають її на 2-3 години, а то й на цілу ніч. Також орхідею не можна пересаджувати з цього горщика — виключно за потребою. Наприклад, якщо вона відцвіла і два-три місяці немає ніякої динаміки: не росте ні коренева система, ні пагінці, ні листочки. Пересаджуючи орхідею, треба очистити коріння, відстригти ножицями гнилі корінці. Потім її переносять у більший (і знову ж таки пластмасовий) горщик і засипають спеціальним субстратом для орхідей».

Холодніше повітря в кімнаті для орхідей сприяє довшому цвітінню, а тепло — народженню «діточок». Їх також треба пересадити в окремий горщик.

Для будь-якого вазона краще, стверджує Тетяна, коли він перебуває у пластмасовому горщику — з дірочками для вентиляції, які запобігають гниттю кореневої системи.

Дві статі гранату

А от Ярослав Пазюк вважає роботу з рослинами вищою математикою, каже, розуміє їхню мову.

«Є безліч порад, як виростити у власній оселі лимони, апельсини, мандарини, гранати, ананаси та й усе, чого душа бажає, — розповідає Ярослав. — Проте це клопітка робота. Кожна пора року має свій характер догляду. Плодоносити вони починають у віці двох чи трьох років, коли є близько 40‑50 дорослих зелених листочків. Зимою перебувають у стані спокою — старі цитрусові дозрівають, нові листочки не ростуть, квіти теж не з’являються».

За словами Ярослава, у таких вазонах виділяють два періоди росту. Перший — коли з приходом весни в них починають з’являтися малі листочки, щипочки. А другий — літо, коли в червні-липні починають рости самі цитрусові. Втім є одна особливість: на 10-20 листочків має бути тільки один плід. Якщо є 50 листків, то повинно бути від трьох до п’яти плодів. Коли є більше — треба зрізати зайві.

 

Ярослав Пазюк надає перевагу лише натуральним засобам 

«Цікавим за доглядом є гранат, його ще називають «п’янь», — говорить Ярослав. — У нього одна квітка чоловіча, а інша — жіноча. Ростуть вони в парі. Чоловіча — довга й тонка, а жіноча — маленька та груба. Коли жіноча зав’язується у плід, то чоловіча відпадає. У цієї рослини не потрібно регулювати кількість плодів із листками. Також гранат дуже любить воду — влітку його треба поливати двічі на день».

Ананас плодоносить після трьох років, а потім для прискорення процесу на нього треба надіти целофановий пакет з дірками. Для цвітіння — додати у горщик гнилі яблука, мандарини, апельсини: при гнитті виділяється метан, а без нього ананас пропаде.

«Є багато способів догляду за вазонами, — продовжує Ярослав. — Наприклад, для боротьби із шкідниками. Більшість із них з’являються навесні, розміщуються на кроні і в корінні. Тому крону слід обприскувати марганцівкою раз на місяць. Зі шкідниками у ґрунті боротися важче. В аптеці є безліч ліків, але то все хімія. Тому краще раз на три місяці брати три-чотири цигарки з найгіршим запахом, розпорошувати їх у глину та поливати. Через деякий час хробаки тікатимуть. А коли зрізуєте гнилий пагін, то його кінчик треба замалювати чорною фарбою або заклеїти пластиліном — аби далі не було гниття».

Рослини звикають до одного місця. Не люблять сухості, їх треба часто обприскувати. Можна набрати у горнятко води та поставити поруч. Температура крони та ґрунту має бути однакова, тому вазони варто поливати водою на три-чотири градуси теплішою, ніж повіт­ря в кімнаті. Найкращою підживою тут є запарена в окропі кропива або лобода. Це сприяє росту, а також додає зеленішого кольору.

А основна порада: менше хімії, більше натуральних речовин. Рослини, як і люди, штучних речей не люблять.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.