Літо скінчилося. Наш організм і свідомість ще не можуть із цим змиритися. Прокидатися все важче, часто чогось хочеться, а чого – невідомо. Правда, знайомі відчуття? Це ознаки сезонної депресії. Як з нею боротися, читайте далі.
Час для себе
Причинам і наслідкам сезонної депресії в науці виділена окрема частина досліджень. Існують дві теорії, які по‑своєму пояснюють її походження. Перша – теорія «світлого дня». Що більше світла, то краще ми на все реагуємо. Друга версія стверджує, що восени відбувається спад психічної енергії – тож це звичайний фізіологічний процес. А за останніми дослідженнями науковців, жінки реагують на осінні зміни сильніше, бо вони вразливіші емоційно.
Наука наукою, а найпростішим способом боротьби з «осіннім сумом» для прекрасної статі є похід у салон краси. Головне – не полінуватися та не пошкодувати часу для себе прекрасних.
«Усі наші процедури, можна сказати, борються з депресіями, – каже директор медичного спа-центру Марина Дуляновська. – Це є релакс, контакт з водою, косметикою, маслами та ароматами – зняття стресу. У людини покращується самопочуття та зовнішній вигляд. Звідси вона виходить задоволеною, оздоровленою та спокійною».
За словами пані Марини, в центрі можна проходити профілактику вірусних захворювань, скориставшись сауною чи інфрачервоною капсулою.
«Тут відбувається поєднання інфрачервоного світла, парової та інфрачервоної бані, – говорить Дуляновська. – Все в комплексі дає потрійний ефект: терапевтичну дію, очищення шкіри та розслаблення. Капсула коштує 100 грн. з людини, сауна – 35 грн.».
Спорт – антидепресант
Другий спосіб подолання поганого настрою, навіяного холодними буднями – фізичні навантаження. Фахівці кажуть, що люди, які живуть у сільській місцевості, практично не страждають від депресій. Тож, шановні франківчанки, не думайте, що єдиною розрадою на цей час стане тепла ковдра чи ласування чимось смачненьким. Не забувайте, що це – зайві кілограми.
Краще зробити свій день якомога активнішим, аби похмурі думки не забивалися в голову, а калорії – в організм. І зараз, і взимку, і, взагалі, протягом року можна прекрасно виглядати. Головне – подолати свою лінь та записатися, наприклад, до спортзалу.
«Спорт – це здоров’я, краса, грація, азарт та довголіття, – каже фітнес-інструктор центру «City Club» Наталя Бажалюк. – Сучасне життя додає ще таке визначення – антидепресант. Завдяки фітнесу ми можемо зробити фігуру красивою та отримати хороший заряд енергії на весь день. Особливо ми гостро відчуваємо нестачу сил з настанням осені. Під час активних занять у фітнес-клубі з професійними інструкторами наші відвідувачі отримують антидепресивний ефект та покращують самопочуття. Це – високоефективний засіб розвинути силу, координацію, витривалість, а також позбутися зайвих калорій».
Комплексний підхід
Будь-яка хвороба – це стрес для людського організму, а звідти й ослаблена нервова система. Тому в боротьбі з депресією треба оздоровлювати тіло. Спершу очистити організм, потім наповнити його всіма необхідними поживними мінералами, амінокислотами та вітамінами, підняти імунітет.
Як розповідає лікар-діагностик компанії «Edelstar» Галина Миронюк, саме такий комплексний підхід у цій медичній компанії застосовують до своїх клієнтів.
«Ми складаємо людині індивідуальну систему лікування, яке триває 40 діб та контролюється лікарем-консультантом, – говорить Миронюк. – Комплекс потрібних медикаментів може коштувати від 600 до 1500 грн., залежно від стану здоров’я людини. Вся наша продукція має рослинне походження. Дуже багато медикаментів зроблено на основі грибів шиї-такі, які мають заспокійливу дію. Крім того, багато наших препаратів містять біфідо- й лактобактерії, які допомагають травленню. Також пропонуємо тонізуючі порошкоподібні коктейлі, які можна розчиняти у воді чи молоці, бальзами, антистресові чаї».
За словами Галини Миронюк, «Edelstar» проводить і діагностику біоточок людини – за допомогою біометра. Коштує така процедура – 100 грн., для пенсіонерів і дітей є знижка – 30 %.
Недалеко до склерозу
«Є два види депресії, – каже лікар-психіатр спеціалізованої амбулаторії «ЕГО» Анатолій Гаргаун. – Перша – субклінічна депресія, тобто невиражена. В цьому випадку добре дотримуватися дієти та вживати банани, інжир, чорний шоколад – продукти, які багаті на серотонін. Необхідно побільше різних загальнозміцнюючих програм і побільше світла, адже воно стимулює вироблення мелатоніну. Другий вид – клінічно виражена депресія. Тут висновок однозначний – звертатися до спеціаліста».
Коли ж немає серйозних наслідків, то найкраще починати лікування депресії травами чи трав’яними поєднаннями, каже завідувач «Аптека 03» Галина Гуляк.
«Це може бути звичайний пустирник, валер’яна, пасифлора, м’ята та звіробій, – розказує пані Галина. – Також у нас є спеціальні заспокійливі чи антидепресивні збори трав і чаї із серії «Ключі здоров’я». Великою популярністю користуються готові лікарські препарати на основі трав – «Седасен», «Персен», «Релаксин», «Ново‑пассит», «Трикардин», «Неврін». Вони досить зручні у користуванні та сприяють покращенню психоемоційного стану людини».
За словми Галини Гуляк, інколи депресію може викликати дефіцит магнію в організмі, тому в пригоді стануть препарати «Магне В6», «Магне В6 преміум», «Магнікум» чи «Магнефар». Непоганий ефект спостерігається при прийомі гомеопатичних препаратів «Нотта», «Нервохель» та «Успокой». Для різноманітності також можна вживати сироп «Алора» та «Еліксир «Флора». Є й багато інших.
Перед лікуванням обов’язково треба пройти обстеження у терапевта, невропатолога та окуліста, каже Гуляк, тому що депресивні стани інколи є початковими симптомами розсіяного склерозу.
Отож, аби добре себе почувати, треба докласти певних зусиль: подолати лінь, приділити собі час, багато гуляти. Адже осінь – прекрасна пора року. Вона сприятлива для якогось філософського сприйняття навколишнього світу. Може, інколи й добре зануритися в себе, лежачи під теплою ковдрою з горнятком доброго чаю. Але не залежуйтеся, бо осіння депресія може осінню не закінчитись.
Comments are closed.