Соціум

Підняти електорат дорогами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську дороги стали вже доброю, якісною, протоптаною стежкою до легкого піару. Так, вони паршиві. Сподобатися електорату, ганячи наші дороги, не дуже важко.

Виборча естафета

Пригадаймо, що ледь не першим проблему доріг в обласному центрі публічно підняв кандидат у мери Остап Дармограй. Він балотувався у 2002 році, за нього навіть агітувала асоціація таксистів. Своїми листівками вони пропонували при кожній вибоїні на дорогах дякувати діючому меру Зіновію Шкутяку. Однак, чи то дороги не були вже такими поганими, чи то Шкутяк мав добрий імідж і сталий електорат, але Дармограй мером так і не став.

На наступних виборах, у 2006 році, проблему підняв кандидат у мери Віктор Анушкевичус. Його листівки були красномовнішими. Адже Анушкевичус розповідав про причини. А це: використання неякісних матеріалів, недотримання технології укладки асфальту, використання застарілої технології, відсутність доброї основи під асфальтом та відсутність стоку дощових вод. Хтозна, може саме ця красномовність і вплинула на виборців, які віддали за нього голоси. Однак, ставши мером, Анушкевичус дороги не покращив.

Тож естафету вкотре перейняла опозиція. Нині нею сміло можна назвати голову «Громадського форуму» Юрія Солов’я та голову обласної організації «Пора» Руслана Коцабу. Наразі вони вміло вдосконалюють науку критикувати владу. І якщо Коцаба скоріше виглядає у цій історії поганим поліцейським, який просто ганить міську владу, то Соловей – добрим, бо таки обіцяє дороги відремонтувати.

Головна катастрофа

Велика кількість опадів, які були на минулому тижні, додала опозиції ще більшої наснаги. Відтак, у п’ятницю Руслан Коцаба навіть зібрав прес-конференцію, на якій озвучив «заяву з приводу самоусунення міської влади від ліквідації наслідків снігопаду 20‑21 січня 2001 року». В ній він зазначив, що «головна катастрофа та головне стихійне лихо у Івано-Франківську – це міська влада і міський голова Віктор Анушкевичус».

Коцаба запропонував на прес-конференції (а також у листівках на парканах) прибрати сніг… і мера. А ще закликав голову ОДА Миколу Палійчука залучити до прибирання доріг будівельників та облавтодор. «Пора забути всі чвари, які між ними є, – сказав Коцаба про Палійчука та Анушкевичуса, – і братися за голову».

Прес-конференцію Руслана Коцаби відвідала ціла делегація від міської влади: начальник міського УЖКГ Петро Косюк і начальник КП ДРЕУ Володимир Юсипів.

«Техніка працює цілодобово, – сказав Юсипів. – У нас організовані бригади, майстри чергують з восьмої ранку до восьмої ранку наступного дня». Також, за його словами, КП ДРЕУ постійно реагує на скарги ДАІ, «Електротрансу» тощо. За його словами, першочергово вони очищають дороги по маршрутах тролейбусів та основних магістральних доріг автобусів, які перевозять громадян. Окрім цього, вони залучили кілька підприємств, які надали бульдозер, самоскид та кілька грейдерів.

Не «транжирити» кошти

Володимир Юсипів пояснив, чому на вулицях (навіть центральних) ми й досі можемо побачити кучугури снігу. З’ясувалося, що ДРЕУ тільки «окучує» сніг і залишає його на тротуарах… навмисно. «Я вважаю, що можливо навіть недоцільно вивозити сніг, – сказав Володимир Юсипів. – Так, ми в комуністичні часи вивозили сніг з центральної частини міста. Втім, можливо сьогодні недоцільно «транжирити» кошти нашого бюджету, нашої громади на вивезення снігу. Краще окучити, охайно підчистити, а прийде час – попливе. Можливо, краще ті кошти залучити на інші джерела, наприклад, закупити кращу техніку».

На словах воно таки виглядає краще. Однак нової техніки наше місто не бачило вже 20 років. Адже коштує вона значно більше, ніж наразі зекономив міський бюджет на паливі. Отже, можна припустити, що кошти зекономлять, а купити й так нічого не куплять.

…Начальник міського УЖКГ Петро Косюк каже, що опозиційні до міської влади партії не розуміють того, що суспільство, державу можна збудувати тільки освяченням народу. «Народ повинен ходити до церкви, молитися, менше грішити, і тоді Бог дасть і тих керівників, які виведуть державу з економічної, соціальної та всякої іншої кризи», – сказав Косюк.

Можемо тільки додати: все, що ми колись даємо, рано чи пізно повертається. Як позитив, так і негатив. Відтак, якби свого часу Віктор Анушкевичус так завзято не критикував свого попередника за погані дороги, то може б і не отримував у відповідь від нинішніх опозиціонерів «бумеранги».

P. S. За останні десять років жоден із мерів не покращив дороги. Виглядає, що через відсутність коштів у бюджетах усіх рівнів це станеться не скоро.