Соціум

Паркомати: дорогий елемент декору

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня прем’єр Микола Азаров заявив про те, що українці можуть не платити за паркування авто, якщо на стоянках немає паркоматів. Мовляв, тільки так можна примусити органи місцевого самоврядування виконувати постанову Кабміну — придбати та встановити паркомати.

Це ускладнило життя місцевій владі. Адже, завдяки платному паркуванню щомісяця до міського бюджету надходить приблизно 50 тис. грн. І хоча збір за паркування практично залишився на тому ж рівні, що й був, у мешканців виникло запитання: чи законно з них вимагають гроші?
Законно, вважає заступник міського голови Микола Саєвич, бо, крім постанови Кабміну, існують правила дорожнього руху, де йдеться про таке поняття, як платна парковка.

«Якщо я не хочу платити, то проїжджаю повз платну парковку і стаю там, де точно не треба платити, — каже Саєвич. — Так буде правильно — за всіма законами. Проте, якщо поки ніхто не зняв дорожній знак, що позначає платну парковку, то треба платити».

Віце-мер повідомив «Репортеру», що жоден паркомат досі не зареєстрований у податковій як фіскальний апарат. «Вони мають бути зареєстровані так само, як і касові апарати, — пояснює Микола Саєвич. — Але жоден із місцевих і закордонних виробників паркоматів не зареєстрований у податковій. Тобто навіть якщо сьогодні ми купимо та поставимо паркомат, то завтра прийде податкова та спитає — на підставі чого ми це зробили? Адже вони досі не внесені у реєстр».

Як говорить директор техцентру «Сервіс-Авто» Андрій Строїч, минулої п’ятниці у Києві за участю 12 керівників комунальних підприємств обласних центрів провели круглий стіл. Його учасники письмово звернулися до прем’єр-міністра Азарова з проханням доопрацювати положення про встановлення паркоматів і звернути увагу на проблеми, які виникли.

Перше — просили дати час до 2013 року, щоб підготуватися до виконання постанови. Мовляв, спершу слід дочекатися реєстрації паркоматів у базі даних, а потім провести конкурс на їх купівлю. І друге — основне: передбачити механізм, який дозволить примусити водія заплатити за паркування.

«На сьогодні немає жодних важелів впливу на людину, яка відмовляється платити, — говорить Строїч. — Бо треба Україну порівнювати з Європою не тільки так, що от там є паркомати, і ми собі поставимо, а й закони наші порівнювати з їхніми. Адже без відповідної законодавчої бази паркомати можуть перетворитися на дорогий елемент декору».

Так, за словами Андрія Строїча, в Україні вже є досвід паркоматів — вони стоять у Києві, але поруч із ними все одно стоїть паркувальник.
«То де ж економіка? — питає Строїч. — Якщо буде адміністративний вплив, наприклад, ми матимемо право періодично перевіряти водіїв і накладати штраф у розмірі 1000 грн., то людина вже буде рахувати, що краще: заплатити кілька гривень і зберегти тисячу чи ризикувати».
На момент здачі номера до друку Азаров паркувальникам не відповів.

І останнє. Як каже Микола Саєвич, міська влада працює у тому напрямку, щоб встановити паркомати у Івано-Франківську. За словами віце-мера, київські виробники готові постачати їх у кредит чи лізинг. Однак, у цьому випадку парковка подорожчає з трьох до п’яти гривень. «Ці апарати повинні лягти у вартість паркування, – говорить Саєвич. — Тому що вони дуже дорогі, а ці кошти треба буде повертати».

Чи захочуть іванофранківці платити більше — величезне питання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.