1 Емоційні. Сумний, пригнічений настрій (дистимія). Часто супроводжується тяжкими больовими відчуттями у грудях. Це відчуття в грудях пацієнти, їхні родичі, а часом і лікарі приймають, як захворювання серця. Частіше настрій залежить від часу доби. Людина почуває себе безчуттєвою колодою, нездатною на жодні почуття.
2 Рухові. При депресії частіше буває рухова загальмованість аж до повної нерухомості (ступору). Рідше – рухове занепокоєння. Крайній варіант занепокоєння – ажитована депресія, при якій людина метушиться, ранить себе і навіть прагне до самогубства.
3 Інтелектуальні. Мислення сповільнене. Людина почуває себе дурнуватою. Втрачає інтерес до того, що недавно цікавило. Мислення стає песимістичним, розглядаються тільки погані варіанти рішення проблем.
4 Вегетативні. Вегетативний синдром включає сильне серцебиття, схильність до запорів, сухість у роті, затримку менструацій у жінок.
5 Порушення потягів. Потяги (статевий, харчовий та ін.) ослаблені. Зазвичай відзначається зниження ваги. Можливий інший варіант – людина намагається компенсувати поганий стан солодощами, що призводить до збільшення ваги.
6 Порушення сну. Пізні засинання і вранішні пробудження. Останні бувають важкими, тому що зазвичай вранішній настрій найбільш млявий.
Comments are closed.