Багато людей п’ють чай, але далеко не всі знають про його корисні властивості. Адже чаєм можна не лише втамувати спрагу та насолодитися смаком, але й вилікувати багато хвороб або просто очистити організм.
«Якщо холодно, чай зігріє. Якщо вам спекотно, він охолодить. Якщо настрій пригнічений – він підбадьорить, якщо ви збуджені – він заспокоїть», – так у XIX столітті казав про чай сер Вільям Гладстон, прем’єр-міністр Великої Британії.
Але який саме чай краще обрати?
Звичайний червоний китайський чай містить найбільше кофеїну. Він надає організму бадьорості. В народі його називають чорним. Хоча справжній чорний – це пуер, штучно зістарений чай. Його протягом кількох років тримають у спеціальних умовах. Що довша витримка, тим кращі якості.
Пуер – єдиний чай, який можна пити хворим на виразку. Він має насичений смак і специфічний запах землі. Вживання пуеру сприяє виведенню холестерину з крові та очищенню стінок судин. Має він і сечогінні властивості, якщо його пити без цукру. Містить мікроелементи, які допомагають організму боротися з раковими клітинами, сприяє зниженню кислотності шлунка та зменшенню цукру в крові.
Першим відомим людині став білий чай. Це бруньки та молоді листочки першого врожаю чаю. Найвідоміші різновиди білого: срібні голки, біла півонія, брови довголіття, білий єгипетський чай. Цей вид не підлягає інтенсивній обробці, тому зберігає максимум лікувальних властивостей за рахунок вітамінів (C, B1, P) і корисних речовин свіжого листка. Він містить велику кількість антиоксидантів, корисний для зміцнення стінок судин, допомагає засвоєнню кальцію, перешкоджає появі карієсу.
Традиційний китайський зелений чай – це джерело імунітету для організму людини. Він рятує від депресії, відновлює сон, зміцнює нерви, активізує роботу серця та головного мозку. У спеку чудово втамовує спрагу.
Улун – це напій, які дехто відносить до червоних чаїв, інші – до бірюзових, а ще інші виділяють його як окремий вид. Улуни знаходяться на стику червоного і чорного чаю. Різновиди улуна: медовий, женьшень, лимонний, Ті Гуанінь, Да Хун Пао, молочний, «дика орхідея». Улун допомагає впоратися з ожирінням, уповільнює процеси старіння, покращує стан шкіри, підвищує імунітет.
Ройбуш – це, по суті, не чай. Південно-африканський чагарник ройбуш відноситься до сімейства бобових. Він не містить кофеїну, тому корисний для людей, що страждають на тиск. Містить безліч мінералів: кальцій, калій, залізо, цинк, мідь, фтор, натрій, магній, а також вітаміни C і E. Знижує рівень холестерину в крові, поліпшує пам’ять, підтримує здоровими зуби та кістки, поліпшує апетит, а заразом і обмін речовин.
«Масала чай» – різновид індійського гарячого напою. Його п’ють при захворюваннях для зігрівання організму. Рецептів такого чаю безліч, кожна людина вкладає в нього щось своє, але є чотири обов’язкових складових: чорний чай, спеції, молоко і підсолоджувач (цукор або мед).
Comments are closed.